Prudnik24

Prace w parku idą pełną parą

Prace w parku idą pełną parą
10 maja
12:23 2019

Prudniczanie obserwują kolejne prace w prudnickim parku. Niektórzy dzwonią do naszej redakcji, pytając m.in. o to, czy w planie jest montaż dodatkowego oświetlenia. Potwierdzamy.

Przypomnijmy, że obecne prace to część dużego projektu ograniczenia antropopresji, w ramach którego stworzono m.in. drogę rowerową do Prudnika-Lasu, budowę alejek i oświetlenia w tej części okolic Prudnika, czy ścieżkę spacerową wokół stawu przy ul. Poniatowskiego. Innym obszarem działania był właśnie prudnicki park.

Gmina Prudnik informuje na swojej stronie internetowej, że jednym z najważniejszym zadań jest doświetlenie pewnych obszarów parku, co z pewnością zwiększy bezpieczeństwo przebywających tam późną porą spacerowiczów. Ale to nie koniec inwestycji. Planuje się także remont budynku przy kortach tenisowych wraz z ogrodzeniem, remont alejek asfaltowych, utwardzenie placu przy altance nawierzchnią mineralną, zacienienia placu zabaw, doposażenie miejsc do ćwiczeń odpowiednich dla osób niepełnosprawnych, nasadzenia zieleni, a także – w części sportowej – budowę dwóch boisk do gry w bule.

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook