Prudnik24

Sondaż NTO: Katarzyna Czochara „na pudle”

Sondaż NTO: Katarzyna Czochara „na pudle”
22 maja
22:34 2019

„Nowa Trybuna Opolska” kilka dni temu przeprowadziła sondaż przed zbliżającymi się wyborami do Europarlamentu. Wynika z niego, że na Opolszczyźnie wybory wygra Koalicja Obywatelska, a mandatu nie wywalczy żaden polityk z tego regionu. Najbliżej sukcesu jest jednak – obok marszałka Andrzeja Buły – reprezentująca ziemię prudnicką poseł Katarzyna Czochara, która zajęła trzeci wynik na swojej liście.

Procentowo w sondażu zdecydowanie wygrywa Koalicja Obywatelska (41,60%), drugi wynik notuje PiS (32,50%), jednakże w przeliczeniu na mandaty obie partie by zremisowały, wprowadzając do EP po dwóch posłów. Respondenci „NTO” wskazali, że mandaty wywalczą: Janina Ochojska i Jarosław Duda (Koalicja Obywatelska), Anna Zalewska, Beata Kempa (PiS) oraz Krzysztof Śmieszek (Wiosna). Spośród tych, którzy „depczą” im po piętach”, największe szanse na wybór ma na swojej liście m.in. Katarzyna Czochara, która prowadzi bardzo intensywną kampanię, czemu najprawdopodobniej zawdzięcza trzeci wynik. Jak stwierdza „NTO”, posłanka zdystansowała umieszczonego wyżej na liście PiS europosła Sławomira Kłosowskiego.

„Na pudło listy PiS posłanka wskoczyła aż z siódmego miejsca. Jak powszechnie wiadomo, pokonanie Kłosowskiego to jest w tych wyborach jeden z jej celów. Katarzyna Czochara ma bowiem coś do udowodnienia partyjnym kolegom z regionu, którzy przyczynili się do utraty przez nią regionalnego przewodnictwa partii. ” – konkluduje dziennik.

Nadmieńmy, że wybór poseł Czochary do EP byłby wyjątkiem od zasady, która mówi, że im wyższe miejsce na liście, tym większa szansa na sukces. „NTO” prognozuje, że w pozostałych dniach kampania Czochary będzie jeszcze bardziej intensywna. Dzienni ocenia, ze perspektywa, jaka wyłania się z sondażu daje pochodzącej z Moszczanki kandydatce szanse na końcowe powodzenie.

Sondaż zrealizowany przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia.

(m)

Za: „Nowa Trybuna Opolska”

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook