Prudnik24

Będą nowe drogi

Będą nowe drogi
23 maja
13:42 2019

Drogowe zadania z powiatu prudnickiego oraz gminy Głuchołazy znalazły się w opublikowanej przez wojewodę liście zadań do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dla Województwa Opolskiego.

Prudnik: nowa droga połączy Skowrońskiego i Powstańców Śląskich

W ramach tego zadania, dofinansowanie Funduszu Dróg Samorządowych otrzymał projekt budowy drogi łączącej ul. Skowrońskiego i Powstańców Śląskich.

Prudnicki magistrat informuje, że kwota otrzymanego dofinansowania to ponad 2,5 mln. zł. (projektowa wartość inwestycji wynosi ponad 5 mln. zł.). Można być pewnym, że droga z pewnością ułatwi komunikację w tej części miasta – kierowcy nie będą musieli kierować się przez rondo im. Żołnierzy Wyklętych. Cały odcinek ma mieć około 950 m. długości. Prace ruszą jesienią tego roku.

Głogówek: nowa droga dla dwóch dużych wsi

Kompleksowej przebudowy doczeka się droga łącząca Wierzch z Mionowem w gminie Głogówek, o długości 1,8 km.

– Na realizację tej inwestycji długo czekali mieszkańcy tamtejszych wiosek. Połączy ona dwie ważne miejscowości w naszej gminie, które tworzą jedną parafię. Będzie to taki skrót i ułatwienie komunikacyjne dla naszych mieszkańców. Wartość kosztorysowa tego zadania wynosiła blisko dwa miliony złotych. Jednak po przetargu zostaliśmy zaskoczeni, gdyż najkorzystniejsza oferta opiewa na ok. 1,2 mln złotych. – opisywał na antenie „Radia Opole” burmistrz Głogówka Piotr Bujak. Roboty zakończone mają być najpóźniej do 31 sierpnia.

Nadmieńmy, że w Głuchołazach przebudowane i jednocześnie rozbudowane zostaną ulice: Brzechwy, Tuwima i Fredry (koszt ponad 3 mln zł).

W ramach całego programu dofinansowanie otrzymało w sumie 37 inwestycji drogowych na terenie województwa opolskiego. Na fotografii miejsce, z którego w kierunku ul. Powstańców Śląskich poprowadzi nowa droga.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook