Prudnik24

Dni Chemika: wyróżniono zasłużonych pracowników. Gośćmi skoczkowie narciarscy

Dni Chemika: wyróżniono zasłużonych pracowników. Gośćmi skoczkowie narciarscy
08 czerwca
22:07 2019

Od wczoraj trwają coroczne obchody Dnia Chemika organizowane przez Grupę Azoty ZAK S.A. Wczoraj nagrodzono zasłużonych pracowników firmy, dziś gośćmi podczas imprezy plenerowej pod halą Widowiskowo-Sportową Azoty w Kędzierzynie-Koźlu był mistrz świata w skokach narciarskich Dawid Kubacki wraz ze Stefanem Hulą i Jakubem Wolnym.

Jak już informowaliśmy, wczoraj w kędzierzyńskim Hotelu Solidaris odbyła się uroczysta gala z okazji Dni Chemika z udziałem pracowników i zarządu Spółki GRUPY AZOTY ZAK S.A. oraz gości. Podczas gali wręczono odznaczenia państwowe (sygnowane przez prezydenta Andrzeja Dudę) i firmowe dla zasłużonych pracowników. Gośćmi byli m.in. Sławomir Lipkowski, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A, a także prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A Wojciech Wardacki. Wśród przybyłych znaleźli się również poseł Katarzyna Czochara, senator Grzegorz Peczkis i wojewoda opolski Adrian Czubak.

– Tak naprawdę, to uroczystość całej Grupy Azoty i wszystkich najważniejszych spółek wchodzących w jej skład. Podsumowujemy to, co wydarzyło się w roku poprzednim i kreślimy plany na przyszłość w przemyśle chemicznym. Mimo wszystko, że ten rok był trudny, udało nam się zamknąć rok na plusie z wynikiem 16 milionów złotych zysku netto. Mimo tego, że rok po roku wzrost naszych wydatków na podstawowe surowce energetyczne wzrósł aż o około 210 milionów złotych. Rok zakończony happy endem, bo zamknęliśmy go na plusie, więc to też okazja, żeby podziękować wszystkim pracownikom zarówno na tym szczeblu robotniczym, średnim, ale także na szczeblu dyrektorskim. – oceniał „na gorąco” w rozmowie z „Radiem Opole” Artur Kamiński, wiceprezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

Z kolei dziś podczas „Dni Chemika” gośćmi Grupy Azoty byli skoczkowie narciarscy – mistrz świata Dawid Kubacki w towarzystwie Stefana Huli i Jakuba Wolnego. Były konkursy, próby telemarku i właściwego wyjścia z progu. Wizyta naszych skoczków to jeden z elementów pikniku rodzinnego dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolic. Potem, w hali Widowiskowo-Sportowej Azoty odbyła się konferencja prasowa dla lokalnych mediów. Szczegóły – m.in odpowiedzi na pytanie, jak skoczkowie postrzegają współpracę z nowym trenerem kadry Michalem Doležalem – w najbliższym wydaniu naszej gazety, która wydarzenie objęła patronatem medialnym. Obszerne galerie zdjęciowe na naszym fanpage’u na Facebooku.

ZASŁUŻONY PRACOWNIK GRUPY AZOTY ZAKŁADÓW AZOTOWYCH KĘDZIERZYN S.A.

Andrzej Kozok, Aneta Furmanek, Piotr Szpak, Małgorzata Tomaś, Marek Frontczak, Bernard Grzywocz, Ryszard Hulist, Grzegorz Pawlik, Piotr Bzdziuła, Leszek Lach, Krystyna Mrozek, Bolesław Żyżło, Henryk Duk, Michał Włodarski, Czesław Piętka, Aneta Maszerowska, Joanna Iłowska, Artur Żarczyński, Iwona Sudaj, Bartosz Moszowski, Piotr Matyja

ZŁOTY MEDAL ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

Roman Adam, Alfred Dapa, Edward Drużyński, Wiesław Dżaluk, Bernard Gawlica, Andrzej Gawliński, Barbara Jarmuzik, Jolanta Kierepka-Bzowy, Krystyna Kosydor, Barbara Kowalewska, Krzysztof Kozioł, Andrzej Kozok, Marek Kunicki, Jerzy Kwaśniewski, Stanisław Lach, Roman Mysłowski, Ernest Niewiadomski, Stanisław Pawlaczyk, Antoni Pniewski, Rozwita Rzytki, Manfred Salwik, Beata Szalkowska, Bernard Zniszczoł, Janusz Zygmunt

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook