Prudnik24

Głubczycka porodówka zawieszona?

Głubczycka porodówka zawieszona?
15 czerwca
12:19 2019

Od 1 lipca prawdopodobnie zawieszony zostanie oddział położnictwa i noworodków w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Głubczycach. Lecznica usilnie poszukuje lekarzy.

Obecnie na oddziale pracuje trzech lekarzy. Wspomaga ich dwóch lekarzy dyżurnych. Szpital poszukuje ordynatora i dwóch-trzech lekarzy dodatkowo, którzy mogliby wejść na dyżury.

– Są to dyżury łączone na Oddziale Pediatrii i na Oddziale Neonatologii. Szukamy lekarzy nie tylko na Opolszczyźnie, ale i na Dolnym i Górnym Śląsku. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, natomiast problemy są większe niż nam się wydawało. Może być taka sytuacja, że trzeba będzie przedłużyć później to zawieszenie, ale może też się zdarzyć tak, że zawieszenia nie będzie w ogóle. – komentował sytuację dla „Radia Opole” szef szpitala Adam Jakubowski. Zapowiedział, że w najbliższym czasie do placówki ma przyjechać na negocjacje trzech pediatrów. Nie ma jednak gwarancji, że zechcą podjąć pracę w Głubczycach. Dlaczego?

– Jest potężna luka pokoleniowa. Jak popatrzymy na średnią wieku pediatrów, to ona na Opolszczyźnie wynosi około 60 lat. Druga rzecz, to nastąpiło zróżnicowanie finansowania POZ, a lecznictwa szpitalnego, na korzyść POZ. Lekarze, którzy pracowali kiedyś w szpitalu, w momencie kiedy przeszli do POZ, to nawet nie myślą o tym, żeby wrócić do szpitala. Wiąże się to z pieniądzmi, odpowiedzialnością i komfortem pracy. – tłumaczy Jakubowski.

Władze placówki wystąpiły już o zgodę na zawieszenie oddziału do wojewody opolskiego. My z kolei dodajmy, że ta informacja może być istotna również dla prudniczanek, wszak ostatnie lata pokazały, że bardzo chętnie korzystały z usług właśnie głubczyckiej lecznicy.

(m)

Za: „Radio Opole”

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

Facebook