Prudnik24

Bania za Magosza

Bania za Magosza
20 czerwca
21:51 2019

W miejsce Rafała Magosza, który przez burmistrza Białej został odwołany ze stanowiska szefa tamtejszego Gminnego Centrum Kultury, pracować będzie 29-letni Patryk Bania.

Nowy dyrektor został powołany od 3 czerwca zarządzeniem szefa gminy, bez przeprowadzenia konkursu. Patryk Bania jest historykiem, ma ponadto wykształcenie menadżerskie, a także z rachunkowości. Wcześniej pracował jako dyrektor handlowy w firmie zajmującej się sprzedażą chemii gospodarczej i delegowaniem pracowników. Prowadził też własną działalność w tej branży.

– Plany mam, ale dopiero wdrażam się w działalność GCK i powiem o tym później. Stawiam na otwartość. Chcę też informować o naszej działalności za pośrednictwem naszym mediów i mediów społecznościowych. – tłumaczył dla „Nowej Trybuny Opolskiej”.

Rafał Magosz szefem w Walcach

Tymczasem Rafał Magosz, który szefem GCK był przez 13 lat znalazł zatrudnienie na stanowisku szefa domu kultury w Walcach. Odwołanie z funkcji w Białej tłumaczył względami politycznymi. W ramach solidarności z nim, z uczestnictwa we wszelkich organizowanych przez gminę wydarzeniach zrezygnowała Bialska Orkiestra Dęta. Z kolei burmistrz Edward Plicko zwolnienie Magosza ma tłumaczyć potrzebą uporządkowania sytuacji prawnej zatrudnienia dyrektora w związku ze zmianami w ustawie o organizacji działalności kulturalnej z 2012 roku. Taką informację podała „NTO”.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook