Prudnik24

„Czwórka” z nowym dyrektorem

„Czwórka” z nowym dyrektorem
10 lipca
15:13 2019

W przeprowadzonym dziś konkursie na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Prudniku (w którego skład wchodzi m.in. Szkoła Podstawowa nr 4), zwyciężył Janusz Bazydło.

Oznacza to, ze po prawie dwudziestu latach z kierowniczą funkcją żegna się Krystyna Wróblewska, która również wystartowała w konkursie (było tylko dwóch kandydatów).

Janusz Bazydło to wieloletni nauczyciel informatyki w placówce. Był też dyrektorem Gimnazjum nr 2, które funkcjonowało w ramach Zespołu Szkół.

– 12 osobowa komisja konkursowa, w skład której wchodzili: przedstawiciele burmistrza, Kuratora Oświaty, grona pedagogicznego, rady rodziców oraz związków zawodowych, w drodze tajnego głosowania przychyliła się do koncepcji prowadzenia Zespołu Szkół przedstawionej przez p. Janusza Bazydłę. Koncepcja ta jest bardzo ambitna i liczmy, że nowy dyrektor będzie systematycznie wdrażał swoją wizję szkoły w życie. – komentuje „na gorąco” wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka, jednocześnie przewodniczący komisji konkursowej.

Jak z kolei przekazała nam szefowa gminnej oświaty Maria Strońska, jutro wyniki wyborów zostaną zatwierdzone i jeszcze w tym miesiącu nastąpi powierzenie funkcji. Formalnie Janusz Bazydło zostanie dyrektorem z dniem 1 września.

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook