Prudnik24

Rygorowicz zadba o inwestycje w szpitalu

Rygorowicz zadba o inwestycje w szpitalu
10 lipca
15:42 2019

Witold Rygorowicz został wybrany na stanowisko dyrektora do spraw inwestycji w Prudnickim Centrum Medycznym.

To nowe stanowisko w spółce. Witold Rygorowicz, którego na stanowisko wybrał zarząd PCM (funkcję pełni od 21 czerwca), w ostatnim czasie znany był w Prudniku jako m.in. animator kultury (prowadził Agencję Artystyczną WIRY), a jesienią starał się o urząd burmistrza Prudnika. W swojej działalności biznesowej zajmował się także ubezpieczeniami i lekcjami edukacyjnymi z techniki dla dzieci i młodzieży.

CV z nieco dalszej przeszłości ma bardzo bogate – pracował m.in. przy Komisji Europejskiej w Brukseli jako urzędnik finansowy oraz dyrektor Biura Informacyjnego Województwa Opolskiego, w UM w Prudniku  był głównym specjalistą ds. integracji europejskiej. Na swoim koncie ma także pracę w ZPB Frotex, gdzie pełnił funkcję kierownika działu eksportu. Inne jego miejsca pracy to m.in.: UC Wrocław, PC Biała (starszy kontroler celny),  SVS sp. Z o.o., Szczecin (inspektor załadunku portowego), czy Zarząd Portu Szczecin-Świnoujście w Szczecinie (kontroler załadunku). 

– Ciekawy wybór i decyzja kadrowa nowego prezesa PCM. – ocenia w rozmowie z naszą gazetą starosta prudnicki Radosław Roszkowski. Dodaje, że abstrahując od jesiennych przetasowań, to osoba o ogromnym doświadczeniu w pracy na rzecz instytucji unijnych i szerokich kontaktach. – Teraz rolą obu Panów, tj. prezesa zarządu PCM i nowego dyrektora będzie z tej wiedzy należycie skorzystać. Liczę na ogromne zaangażowanie pana Witolda, który niewątpliwie jest lokalnym patriotą i osobą mocno związaną z Prudnikiem. Pierwsze, ważne zadanie już podjął. Chodzi o pozyskanie konkretnych pieniędzy unijnych na nowy tomograf. – precyzuje szef powiatu.

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

Facebook