Prudnik24

Spierają się o nazwę klubu

Spierają się o nazwę klubu
10 lipca
18:44 2019

Niedawno piłkarki głogóweckiego klubu Rolnik Biedrzychowice awansowały do piłkarskiej ekstraklasy kobiet. I choć sukces jest spory, od razu pojawił się zgrzyt dotyczący przyszłości drużyny. A ta, jak się okazuje, może być uzależniona od nazwy zespołu.

Klub na funkcjonowanie w elicie potrzebuje kwoty około 400 tysięcy zł. Tyle trzeba, żeby wystartować w rozgrywkach, a przecież potrzeby będą większe. Prudnickie starostwo przedstawiło rozwiązanie, które – wedle starosty Radosława Roszkowskiego – mogłoby pomóc pozyskać sponsorów. Klub nazywałby się Pogoń Rolnik Ziemia Prudnicka i funkcjonował na zasadzie fuzji z MUKS Pogoń Prudnik, inną żeńską ekipą z ziemi prudnickiej.

– Gdy zespół awansował, uznaliśmy, że drużynę należy wzmocnić. jednak z Głogówka dobiegały niepokojące sygnały świadczące, że ta drużyna nie jest tam chętnie widziana. Czołowi dla tego klubu działacze tracą pracę w instytucjach miejskich. Burmistrz zmniejszył dofinansowanie gminy dla klubu. – mówi starosta Radosław Roszkowski. Zaznacza przy tym, że rozmowy na temat zmian organizacyjnych w klubie trwają od kilku miesięcy.

Planami zmiany nazwy wzburzony jest burmistrz Głogówka Piotr Bujak. W minionym tygodniu zwołał konferencję prasową w tej sprawie.

– Z władzami gminy starosta nie konsultował ewentualnej możliwości zmiany nazwy kluby. My też nie patrzymy z przychylnością na to, żeby z nazwy klubu usuwać Głogówek, Rolnik stawiać na drugim miejscu, a Pogoń na pierwszym. Tradycje tego klubu, jego miejsce znajdują się w Głogówku. Tutaj ta drużyna działa z powodzeniem od wielu lat. – powiedział do dziennikarzy szef tamtejszej gminy.

Przeciwni zmianie nazwy klubu są także działacze. To społecznicy, którzy nie mają etatu. W klubie trenuje 130 zawodniczek w siedmiu kategoriach wiekowych.

Gazeta Prudnik24 – numer 192

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook