Prudnik24

„Furnika” z „Dianą”

„Furnika” z „Dianą”
13 lipca
19:25 2019

Prężnie rozwijająca się firma „Furnika”, która swój zakład prowadzi na terenie prudnickiej strefy ekonomicznej przy ul. Prężyńskiej, została tegorocznym zwycięzcą plebiscytu prudnickiej „Diany”,który jest wyróżnieniem za wybitne zasługi na rzecz społeczności gminy Prudnik.

Przypomnijmy, że nazwa nagrody nawiązuje do pomnika Diany znajdującego się w prudnickim parku. Dotychczas laureatami plebiscytu były – najczęściej – osoby szczególnie zasłużone dla prudnickiej kultury, jak choćby rok temu dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury Ryszard Grajek. Fakt przyznania nagrody firmie ma – według burmistrza Grzegorza Zawiślaka – pokazać, że w Prudniku można z powodzeniem działać na gruncie biznesu, a pracownikom zapewnić godne warunki pracy i zawodowego rozwoju. Wartym odnotowania jest tu fakt, że właściciel firmy – Krzysztof Popyk – choć z pochodzenia głuchołazianin, zdecydował się na otwarcie biznesu w Prudniku.

„Zakład zatrudnia 70 osób oraz stwarza możliwość pracy chałupniczej dla blisko 50 osób. Wśród zatrudnionych pracowników pracę w dużej mierze znaleźli ludzie młodzi. <Furnika> jest uznaną marką w branży oświetleniowej, tworzącą oświetlenie LED do mebli. Jej produkty znajdują uznanie wśród odbiorców krajowych i zagranicznych,a sprzedaje je do ponad 30 krajów na świecie. Biorąc pod uwagę opinię mieszkańców o pracodawcy oraz jego udział we wspieraniu prudnickiego sportu, wnioskuję o przyjęciu mojego wniosku” – napisał burmistrz.

Nagroda została wręczona podczas finału Dni Prudnika odbywającego się dziś na prudnickim Rynku. W kapitule zasiadł nasz redaktor naczelny Maciej Dobrzański. M

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook