Prudnik24

Alicja Jania doceniona za Cittaslow

Alicja Jania doceniona za Cittaslow
14 lipca
12:56 2019

Na wniosek gminy Prudnik, która wchodzi w skład polskiej sieci Cittaslow, jednogłośnie – zgodnie ze statutem stowarzyszenia – Alicji Jani przyznano specjalne wyróżnienie za szczególne zasługi i zaangażowanie dla promocji i rozwoju idei Cittaslow.

Przypomnijmy, że Cittaslowe to międzynarodowa sieć miast dobrego życia, która powołana została we Włoszech. Pierwsze miejscowości z Polski przystąpiły do sieci „miast dobrej jakości życia” w 2006 roku dzięki czemu kilkanaście miesięcy później powołano Polską Krajową Sieć Miast Cittaslow.

Jak informuje Ryszard Zwojewski z Urzędu Gminy Prudnik, wnioskując o to wyróżnienie burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak napisał: „Pani Alicja Twardowska – Jania wyróżnia się niebywałą aktywnością w upowszechnianiu idei Cittaslow w południowej części naszego kraju. Była propagatorką zaszczepienia idei Cittaslow na prudnicki grunt. Dzięki uporowi i determinacji idea sieci Cittaslow trafiła na podatny grunt w mieście Głubczyce, które również pomyślnie przeszło proces certyfikacji i jest członkiem sieci. Organizuje i prowadzi spotkania autorskie z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi szczególnie aktywnie na terenie województwa opolskiego (m.in gminy Głuchołazy czy Kietrz) oraz dolnośląskiego (gminy Oborniki Śląskie, Wołów, czy Prusice) promując wszelkie działania, które składają się na koncepcję dobrego życia.”

Dodajmy, że Alicja Jania to także jedna z najaktywniejszych osób związanych z organizacjami senioralnymi na ziemi prudnickiej. Od lat działa m.in. w Uniwersytecie Złotego Wieku „Pokolenia”. Fot. J. Poniatyszyn

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook