Prudnik24

Głubczycki „tulipan” – rozkochiwał i wyłudzał

Głubczycki „tulipan” – rozkochiwał i wyłudzał
14 lipca
18:13 2019

Jak się okazuje, takie rzeczy nie tylko w filmie. 41-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego rozkochiwał w sobie kobiety, naciągał je na pożyczki sporych sum, po czym znikał. Policja ustaliła, że wyłudził blisko 90 tysięcy złotych.

– Sposób jego działania zawsze był bardzo podobny. Na portalach randkowych zakładał fikcyjne profile,co dawało mu możliwość poznania kobiet z różnych zakątków Polski. Na początku wzbudzał zaufanie, pytając o zainteresowania, rodzinę. Dopiero po jakimś czasie, kiedy wydawał się być wiarygodny, pojawiały się prośby o pieniądze. Na początku były to drobne sumy, a po czasie coraz większe, dochodzące do kilkudziesięciu tysięcy złotych. – objaśnia Paulina Porada ze strzeleckiej policji.

Na zagrywkę w stylu filmowego „tulipana” dało się nabrać kilka kobiet. Jedna z nich wpłaciła na jego konto 50 tysięcy zł.

Na szczęście mieszkaniec powiatu głubczyckiego został namierzony. Policja złapała go w jego własnym mieszkaniu.

– Zabezpieczyli pieniądze oraz telefony komórkowe. Sprawa ma charakter rozwojowy i może okazać się, że do grona pokrzywdzonych dołączą jeszcze inne osoby. Za dotychczas dokonane oszustwa grozi mu do 8 lat więzienia. – dodaje Paulina Porada.

Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi za kratkami.

Gazeta Prudnik24 – numer 199

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook