Prudnik24

Prudnik – Krnov – nowa aplikacja

Prudnik – Krnov – nowa aplikacja
14 lipca
13:10 2019

Projekt ubogacający lokalną turystykę zainicjowała gmina Prudnik. Wraz z czeskimi partnerami z Krnova zamierza utworzyć nową mobilna aplikację, która umożliwi zapoznanie się z wartościowymi turystycznie miejscami w obu miastach nawet poza godzinami działalności punktów Informacji Turystycznej w tych miejscowościach.

Projekt „Prudnik i Krnov na wyciągnięcie ręki” został w maju wybrany do dofinansowania ze środków Programu Współpracy Terytorialnej INTERREG V-A Republika Czeska – Polska. Decyzję podjął Euroregionalny Komitet sterujący Euroregionu Pradziad.

Prudnicki magistrat informuje, że podstawowym celem projektu jest wykonanie elementów infrastruktury udostępniającej oraz ułatwiającej poznanie dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego ziemi prudnickiej i krnovskiej. Realizacja projektu ma umożliwić poznanie transgranicznego obszaru oraz w nowoczesny i atrakcyjny sposób wzbogacić i uzupełnić ofertę turystyczną gmin partnerskich dla dodatkowych grup docelowych: rodzin z dziećmi oraz osób niedowidzących. Projekt przyczyni się do poprawy systemu informacji turystycznej na wspólnym obszarze turystycznym.

Najważniejszym zadaniem projektu będzie wykonanie aplikacji mobilnej natywnej na system Android i iOS.

– Aplikacja zawierać będzie indywidualną grafikę i projekt funkcjonalny, moduł miejsca, moduł trasy, moduł audioprzewodnika, moduł wydarzeń i aktualności z kalendarzem, moduł powiadomień push, moduł mapa w oparciu o podkłady Open Street Maps lub Google Maps, moduł dojazd (przez Google Maps), czytnik QR – kodów, CMC do zarządzania treścią. Będzie opracowywała teksty dotyczące walorów przyrodniczych i kulturowych Prudnika z tłumaczeniem tekstu polskiego na angielski, niemiecki i czeski oraz nagrań za pomocą lektorów audioprzewodnik w 4 wersjach językowych – informuje Ewelina Gromek z Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik.

Wartość projektu wynosi 34 715,49 euro tj. 145 805,06 zł dla gminy Prudnik. Przewidywany termin realizacji projektu 1 październik 2019 – 30 wrzesień 2020 r.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook