Prudnik24

Kolejna atrakcja w i tak już atrakcyjnym miejscu

Kolejna atrakcja w i tak już atrakcyjnym miejscu
15 lipca
12:18 2019

W Interaktywnym Parku ROSENAU Zaginione Miasto na terenie kompleksu rekreacyjnego przy hotelu Gorzelanny w Pokrzywnej, otwarto jedną z największych atrakcji wakacyjnych sąsiadujących z ziemią prudnicką – park wodny.

Obiekt to kolejne urozmaicenie i tak już bogatej oferty tego miejsca – jest tam już przecież park linowy, park żywiołów, pełnowymiarowy basen i jezioro, po którym można pływać kajakami. Teraz dołącza do nich zjeżdżalnia typu „wahadło” i „anakonda”, wodny plac zabaw, rwąca rzeka i jacuzzi. Co ważne, z oferty z powodzeniem mogą korzystać najmłodsi – specjalnie dla nich został przygotowany wodny plac zabaw.

Na ten właśnie aspekt inwestycji kładł nacisk podczas uroczystego otwarcia obiektu współwłaściciel parku ROSENAU – przedsiębiorca Tomasz Gorzelanny. Wskazywał,że miejsce to zostało stworzone z myślą o spełnianiu dziecięcych marzeń. Dodawał, że firma cały czas dba o to, by podnosić warunki zabawy i rekreacji. Patrząc na rozwój tego miejsca, trzeba oddać, że faktycznie tak się dzieje. Specjalne podziękowania Tomasz Gorzelanny złożył na ręce dyrektor banku BPS z Opola Joanny Glezner-Staniszewskiej za pomoc w sfinansowaniu inwestycji, a także Sebastainowi Cybulskiemu z firmy „Basenarium”, która była głównym wykonawcą parku wodnego. Dodajmy, że jego budowa została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Podziwu dla nowej inwestycji nie kryli goście specjalni wydarzenia – m.in. starosta prudnicki Radosław Roszkowski i wiceburmistrz Głuchołaz Roman Sambor.

Jeśli chodzi ofertę wodną, warto nadmienić, że oprócz basenu, jeziora i parku wodnego, na terenie obiektu funkcjonuje również „Ogród Wodny”. „To pierwsza tego typu w Polsce instalacja, skupiająca prawie 20 urządzeń wodnych – m.in. ręczne pompy, zapory, fontanny czy koła młyńskie.” – informuje oficjalna strona Zaginionego Miasta Rosenau.

Przy wejściu do Interaktywnego Parku ROSENAU istnieje możliwość wykupienia biletu do strefy mokrej (parku wodnego) oraz do strefy suchej (atrakcje Parku ROSENAU). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie gorzelanny.pl

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook