Prudnik24

Chrobry rezygnuje z I ligi, nie zagra też Juve

Chrobry rezygnuje z I ligi, nie zagra też Juve
20 lipca
10:49 2019

Portal glucholazyonline.com.pl podał informacje o dwóch głuchołaskich klubach, które były marką miasta. Chrobry będzie grał wrozgrywkach młodzieżowych, a Juve z powodów finansowych nie wystartuje w II lidze.

„Zarząd MUKS Chrobry Basket Głuchołazy informuje, że w sezonie 2019/2020, wycofuje z rozgrywek 1 Ligi Kobiet drużynę Seniorek. Na tę trudną decyzję wpłynęło kilka czynników. Jednym z nich jest mała liczba wychowanek, które mogłyby w nadchodzącym sezonie reprezentować Klub w rozgrywkach Seniorek. Zawsze priorytetem Zarządu było granie jak największą liczbą własnych zawodniczek. Dlatego też w nadchodzącym sezonie po raz pierwszy w historii Klubu do rozgrywek młodzieżowych zgłosimy cztery drużyny. Wierzymy, że w przyszłości zaowocuje to powrotem do rozgrywek seniorskich. Wszystkich naszych Kibiców i Sympatyków prosimy o wyrozumiałość i wsparcie w tej dla nas trudnej decyzji”. Taki wpis można przeczytać na fanage’u klubu.

Portal glucholazyonlinecom.pl podał,że po 11 latach, drużyna siatkarska Juve Wakmet Głuchołazy nie wyjdzie w kolejnym sezonie na parkiet z powodów finansowych. Jeden z działaczy miał przekazać redakcji,że klub nie jest w stanie reprezentować miasta z drużyną II ligową, ponieważ dotacja jaką otrzymuje od gminy w kwocie 50 tysięcy złotych nie wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów. Fot. Radio Opole

(m)

Za: glucholazyonline.com.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook