Prudnik24

Znów zagrają świetny jazz!

Znów zagrają świetny jazz!
27 lipca
17:45 2019

Już 3 sierpnia od godz. 16:30 fani jazzu będą mogli rozsiąść się wygodnie w ogrodzie willi Frankla i wsłuchać w dźwięki wirtuozów tego gatunku muzyki. To właśnie tego dnia rusza kolejna edycja prudnickiego Jazz Festiwalu. Już trzynasta.

W tym roku Prudnik odwiedzi aż pięć znakomitych kapel.

Plast Band & Shata Qs

Będzie to występ połączonych sił dwóch zespółów. Pierwszy z nich funkcjonuje od 1970 roku. Kapela z Ząbkowic Śląskich największe sukcesy odnosiła w latach 1977 – 1987. Ten czas to m.in.: nagrania radiowe i telewizyjne, nagrody na ogólnopolskich przeglądach, wiele koncertów w całej Polsce i za granicą. Zespół inspiruje się muzyką m.in. Deep Purple, czy Led Zeppelin. Drugi z zespołów to laureat programu „Must Be The Music”, ma na swoim koncie dwa albumy.

Old Metropolitan Band

Polska grupa muzyczna grająca jazz tradycyjny, utworzona w Krakowie w czerwcu 1968 r. Zespół nagrał osiem płyt long-play w Niemczech, dwie w Polsce, 1 CD, 2 kasety i 4 single. Old Metropolitan Band wziął udział w dwóch filmach fabularnych (także muzyka), występował w audycjach telewizyjnych. Muzyka zespołu była wykorzystywana w filmach i radio. Odwiedził z koncertami następujące kraje: Rosja, Ukraina, Czechy, Słowacja, Austria, Bułgaria, Węgry, Szwajcaria, Hiszpania, Grecja, Belgia, Francja, Holandia, Niemcy, Dania, Szwecja, Finlandia, Kuba, Kanada.

Fortet & Mili Morena

To kolejny duet na prudnickim festiwalu. Fortet z liderującym mu Tadeuszem Leśniakiem to oryginalna formacja jazzowa, wykorzystująca nowoczesne brzmienia jazzu, fusion oraz muzyki latynoskiej. Zatem nie dziwi połączenie sił z Mili Moreną – kubańską artystką o wielkim potencjale, poczuciu rytmu i zmysłowości. Dyplomowana tancerka, była członkiem zespołu tanecznego „Grupo Tiempo” i pracowała z wieloma elitarnymi zespołami muzycznymi: „Los Van Van”, „NG la Banda”, „Dan Den”, „Paulo FG”, Moncada i innych.

Adam Jarzmik Quintet feat. Szymon Mika

Adam Jarzmik Quintet to pięciu przyjaciół, a zarazem grupa utalentowanych muzyków, którzy zaprzyjaźnili sie na studiach i postanowili założyć „Quintet” którego liderem jest Adam Jarzmik. Zespół powstał w Katowicach na przełomie września, pażdziernika 2015 roku. Muzyka jaką wykonują to głównie kompozycje pianisty oraz standardy jazzowe w zupełnie innych aranżacjach.

Beata Przybytek Band

Wokalistka, pianistka, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach (2004). Laureatka I nagrody w konkursie 29 Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu 2002. Jej kariera wokalna zaowocowała do tej pory czterema albumami „You Don’t Know What Love Is”, „The Island”, „Wonderland” oraz „I’m Gonna Rock You”.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 217

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook