Prudnik24

Lubrza: park handlowy na dobrej drodze

Lubrza: park handlowy na dobrej drodze
07 sierpnia
20:21 2019

Wiele wskazuje na to, że jesienią rozpocznie się w Lubrzy budowa największego centrum handlowego w powiecie prudnickim. Pierwsze zapowiedzi jego powstania ogłoszono – przypomnijmy – w październiku podczas kampanii wyborczej.

Budowa centrum od początku uzależniona była od modernizacji drogi wojewódzkiej z Prudnika do Lubrzy. Ta – jak wiadomo – jest już w bardzo zaawansowanym stanie i najprawdopodobniej w październiku będzie gotowa. Już teraz zrobiono odgałęzienia od głównej trasy, które stanowić będą drogi dojazdowe do parku handlowego. Optymistą w tej sprawie jest wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek, który uważa, że cała inwestycja może ruszyć jesienią – mowa o symbolicznym wbiciu łopaty.

– Mam nadzieję, że prace zostaną zakończone w przyszłym roku. Ta inwestycja przeciągnęła się z powodu remontu drogi 414, który realizowany jest w naszej wsi oraz w kierunku Prudnika i na Białą. Najpierw te roboty muszą być zakończone, a dopiero potem ruszy budowa centrum handlowego. – mówi szef gminy Lubrza.

Jak dowiedziała się nasza gazeta przedstawiciel inwestora poinformował już lubrzański magistrat, że niebawem wystąpi o pozwolenie na budowę parku handlowego. A ten będzie z pewnością dużą atrakcją i ułatwieniem dla wielu mieszkańców powiatu prudnickiego, którzy dotychczas na zakupy – nazwijmy je mianem „ubraniowych”, a połączonych najczęściej również z gastronomicznymi atrakcjami, jeździli do Opola bądź pobliskiej Nysy. Lubrzańskie centrum handlowe to nie tylko sklepy znanych marek takich, jak Deichman, czy H&M, ale również lokale gastronomiczne – z zapowiedzi inwestora wynika, że mowa jest o MC Donaldzie lub KFC. Na terenie parku znajdzie się ponadto stacja benzynowa i 500 miejsc do parkowania. Sam obiekt ma kosztować aż 40 mln. zł. i będzie większy niż nyski Vendo Park.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook