Prudnik24

Mariusz Kozaczek zrezygnował z członkostwa w PSL

Mariusz Kozaczek zrezygnował z członkostwa w PSL
08 sierpnia
17:29 2019

Wójt Lubrzy nie jest już członkiem ludowców. Powodem jest krytyczna ocena działań partii na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Za krytykę poczynań PSL-u partia zdecydowała o postawieniu Mariusza Kozaczka pod sąd koleżeński. Jak poinformował Stanisław Rakoczy, szef ugrupowania na Opolszczyźnie, z relacji gremium wynika, że Mariusz Kozaczek zjawił się na posiedzeniu, rzucił legitymacją członkowską i wyszedł. Potwierdza to zresztą sam zainteresowany. „Wystarczy, z takim sposobem uprawiania polityki w PSLu nigdy się nie zgadzałem i nigdy się z tym nie kryłem. Czara goryczy przelała się.” – napisał w mediach społecznościowych szef gminy Lubrza. Sprawę komentował też szerzej na antenie „Radia Opole”.


– Nie akceptuję tego, co robią władze wojewódzkie oraz krajowe PSL – powiedział stanowczo na antenie rozgłośni, dodając, że chodzi m.in. o kwestie personalne. – Dzieje się bardzo źle. Nasz szef Staszek Rakoczy odsunął od władzy Grześka Sawickiego. Następny był Antoni Konopka. Władze krajowe poszły ostatnio w koalicję. Z tej koalicji teraz się wycofali. Wystarczy już takiego bałaganu, który przedstawiają nasze władze centralne. To co robią jest źle odbierane w terenie.

Wójt dodał, że sąd koleżeński zwołano na polecenie Stanisława Rakoczego. Ten z kolei wyjaśniał dla radia, że była to inicjatywa prezydium wojewódzkich struktur PSL-u. Szerzej do sprawy i do sytuacji PSL-u w kontekście wyborów ma się odnieść po powrocie z urlopu.

Maciej Dobrzański

Za: „Radio Opole”

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook