Prudnik24

Nysa: wielki plac budowy

Nysa: wielki plac budowy
08 sierpnia
17:03 2019

Nyski magistrat na portalu Urzędu Miejskiego podał daty oddania do użytku poszczególnych ulic. Przypomnijmy, że centrum miasta jest gruntowanie modernizowane. A to jeszcze nie wszystko.

Portal informuje, że wykonawca przebudowy śródmieścia przystąpił do kolejnego etapu prac w sercu miasta. „Planowany harmonogram prac zakłada koniec remontu ulicy Wrocławskiej we wrześniu, ulicy Celnej w październiku a ulicy w Rynku w grudniu. Ulica Kolejowa ma zostać wykonana na wiosnę przyszłego roku.” – czytamy na stronie nysa.eu.

W Nysie wrą prace drogowe nie tylko w centrum miasta. Kilka dni temu rozpoczęła się modernizacji ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Ulica jest przejezdna, choć nie można natomiast parkować obok szpitala.

Nyski magistrat informuje, że działania polegają na naprawie nawierzchni jezdni na całej długości i szerokości ulicy. W połowie lipca zapewniano, że remont ma się zakończyć jeszcze w tym miesiącu.

To jednak nie wszystko. Gmina chce zmienić ruch na tym odcinku. Chodzi m.in. o wprowadzenie na tej drodze tzw. strefy zamieszkania. „Oznacza to m.in. bezwzględne pierwszeństwo dla pieszych, mogących korzystać z całej szerokości drogi. Ponadto w strefie zamieszkania obowiązuje prędkość dopuszczalna 20 km/h, a postój samochodów może odbywać się tylko w wyznaczonych miejscach.” – czytamy na stronie nysa.eu. Jeśli chodzi o kierunki jazdy, wszystko pozostanie po staremu – droga będzie jednokierunkowa, po prawej stronie ponownie będzie też można parkować samochody.

Gazeta Prudnik24 – numer 209

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook