Prudnik24

Czy kolej wróci do Głubczyc?

Czy kolej wróci do Głubczyc?
16 sierpnia
15:35 2019

Na ten temat wypowiedział się w programie „Loża Radiowa” emitowanym na antenie „Radia Opole” przedstawiciel partii rządzącej i jednocześnie nowy poseł Jerzy Naszkiewicz. Parlamentarzysta – przypomnijmy – niedawno otworzył w Głubczycach swoje biuro poselskie.

Jerzy Naszkiewicz już w pierwszych dniach pracy w sejmie rozmawiał z kilkoma ministrami, władzami PKP PLK, aby uruchomić nieczynną od lat linię kolejową z Głubczyc do Raciborza.

– Inwestycję trzeba by poprowadzić właściwie od zera, ale dowiedziałam się w PLK, że nie jest to niemożliwe. To jest odcinek mniej więcej 55-kilometrowy, inwestycja jest dosyć kosztowna, bo poznałem wstępną kalkulację, ale nie chcę na razie przerażać osób, z którymi będę rozmawiał. Wstępnie potrzebne jest studium wykonalności w którym trzeba byłoby sprawdzić jak powinna ta infrastruktura tam wyglądać – powiedział w programie Jerzy Naszkiewicz. Co więcej wyjawił, że rozpoczął współpracę ze śląską posłanką Katarzyną Dutkiewicz, która również ma być zainteresowana powrotem kolei na ziemię głubczycką. Nowy poseł przyznał, że będą w tej sprawie działać „na tyle, na ile możemy”.

– Może to jest właśnie dobry początek i w następnej kadencji będzie to dokończone – zastanawiał się parlamentarzysta.

Przypomnijmy, że na terenie powiatu głubczyckiego od niedawna funkcjonuje linia towarowa z Baborowa do Raciborza.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 199

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook