Prudnik24

Pościg jak z filmu

Pościg jak z filmu
06 września
16:03 2019

Policjanci z Prudnika oraz Białej w pościgu zatrzymali 33-latka podejrzanego o kradzież osobowego seata. Funkcjonariusze odzyskali skradziony samochód i przekazali właścicielowi. Mieszkaniec gminy Tułowice usłyszał już zarzuty kradzieży oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za takie przestępstwa grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

We wtorek 3 września, tuż przed godziną 21:00 dyżurny policji otrzymał informację, że z terenu gminy Biała skradziono osobowego seata. Według zgłoszenia osoba podejrzewana o kradzież miała odjechać w kierunku Prudnika. Już po chwili pojazd ten został zauważony przez policjantów, jednak jego kierujący zlekceważył sygnały do zatrzymania się.

Policyjny pościg trwał kilkanaście minut i zakończył się na obrzeżach Prudnika. Tam mężczyzna porzucił auto i ukrył się na terenie jednej z lokalnych firm. Bezskutecznie, ponieważ  policjanci szybko namierzyli go. W jego zatrzymaniu pomógł właściciel skradzionego pojazdu, który cały czas jechał z nim.

Zatrzymanym okazał się 33-letni mieszkaniec gminy Tułowice. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kilka dni wcześniej wyszedł z więzienia i postanowił odwiedzić przyjaciela. Gdy nie zastał go, aby wrócić ukradł samochód. Skradziony pojazd został odzyskany i przekazany właścicielowi. Ponadto okazało się, że 33-latek nigdy nie miał prawa jazdy.

33-latek usłyszał już zarzuty kradzieży pojazdu oraz niezatrzymania się do kontroli. Za takie przestępstwa grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook