Prudnik24

Nowa droga usprawni strefę

Nowa droga usprawni strefę
13 września
18:21 2019

Droga za 6 mln. zł. powstanie na terenie prudnickiej strefy ekonomicznej – taką informację przekazał podczas dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

Inwestycję, która ma być dużym udogodnieniem dla potencjalnych inwestorów w strefie w całości sfinansuje Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Jak przekazał burmistrz, o środki dla Prudnika zabiegał Marcin Ociepa, sekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Informacje te potwierdził obecny na konferencji Jacek Bialik, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Marcin Ociepa podkreślał, że głównym założeniem przyświecającym idei powstania drogi jest to, aby jak najszybciej mogła służyć nowym inwestorom w strefie. Burmistrz zaznaczał, że dobrze uzbrojona strefa będzie przyciągać nowe firmy do inwestowania w Prudniku, co z kolei uczyni miasto atrakcyjniejszym do życia, zwłaszcza w kontekście pozostania tu ludzi młodych. Jacek Bialik dodawał, że KSSE jest w kontakcie z różnymi przedsiębiorstwami i także będzie starać się o kierowanie ich na ziemię prudnicką.

Projekt budowlany drogi, jaki wykona KSSE, ma kosztować 100 tysięcy zł. Marcin Ociepa przekonywał, że to gwarantuje przeprowadzenie inwestycji. Grzegorz Zawiślak wskazywał przy tym na korzyści, jakie płyną z odgórnego finansowania inwestycji.

– Pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na tą trasę, będziemy mogli przeznaczyć na inne cele, na przykład remonty dróg gminnych – ocenił samorządowiec.

Droga o długości 1,5 km. będzie łączyć ulicę Przemysłową z Meblarską. Kiedy powstanie?

– Najpierw musimy przystąpić do stworzenia dokumentacji, co trwa kilka miesięcy, w międzyczasie będziemy poszukiwali inwestora po to, aby ta inwestycja od razu była w synergii z nowymi inwestorami. Tu na razie jest ściernisko, ale miejmy nadzieję, że będzie San Francisco, albo po prostu piękny Prudnik – mówił Grzegorz Zawiślak, nawiązując do faktu, że obecnie w miejscu planowanej drogi znajduje się pole.

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook