Prudnik24

Pogoń zaprezentowana

Pogoń zaprezentowana
20 września
16:21 2019

Wczoraj w sali reprezentacyjnej Prudnickiego Ośrodka Kultury kibicom zaprezentował się zespół koszykarskiej Pogoni Prudnik. Specjalne podziękowania od prezesa Dariusza Lisa otrzymała poseł Katarzyna Czochara, która skutecznie lobbowała na rzecz umowy sponsorskiej z kędzierzyńską Grupą Azoty. Firmę reprezentował jej wiceprezes Artur Kamiński.

Przypomnijmy, że umowa sponsorska z Grupą Azoty daje klubowi stabilizację finansową przed rozpoczynającym się sezonem.

– Choć nie zawsze mogę być obecna na meczach naszego klubu, to za każdym razem mu kibicuję, ta drużyna zasłużyła na wsparcie, bo jest chlubą ziemi prudnickiej. – mówiła podczas prezentacji zespołu poseł Katarzyna Czochara. – Aby budować siłę drużyny i sprawność funkcjonowania klubu potrzebna jest stabilizacja finansowa, którą zapewnia umowa z Grupą Azoty. Liczę, że będzie to długofalowa współpraca – dodawała posłanka. Przyznała, że na ostatniej prostej są rozmowy z kolejną spółką skarbu państwa, której finansowanie pozwoli Pogoni całkowicie zapomnieć o finansowych problemach. Niebawem znanych będzie więcej szczegółów w tej materii.

Wiceprezes Grupy Azoty Artur Kamiński zaznaczył, że sponsoruje ona tylko te drużyny, gdzie władze samorządowe dbają o finanse klubów. A że tak dzieje się w Prudniku, podkreślał burmistrz Grzegorz Zawiślak, który z wysokości sceny przypomniał o sporych środkach, jakie gmina przekazała na rzecz klubu jeszcze w ubiegłym roku. Okazało się jednak, że nowy rok przyniósł kolejne potrzeby finansowe. Pomoc Grupy Azoty jest zatem na wagę złota.

Prezes biało-niebieskich Dariusz Lis wyjawił, że klub celuje w miejsce w pierwszej ósemce. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłości będzie można nieśmiało pomyśleć również o lokatach w pierwszej czwórce. – Wierzymy w was i jesteśmy zadowoleni z kadry, jaką dysponujemy – ocenił Dariusz Lis.

Potem na scenie prezentowali się poszczególni zawodnicy reprezentowani przez kapitana zespołu – Grzegorza Mordzaka. Ten żartował, że średnia wiekowa ekipy byłaby znacznie niższa, gdyby nie jego obecność w drużynie (ma 42 lata). Każdy z zawodników powiedział kilka słów do kibiców, przemawiali także trener Tomasz Michalak i reprezentanci sztabu szkoleniowego, były wesoło przybijane piątki i świetna konferansjerka w wykonaniu Tadeusza Stacha.

Sezon na szczeblu I ligi pogoniści zaczynają meczem na swoim terenie z WKK Wrocław w sobotę 28 września.

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook