Prudnik24

„Aleksandrówka” wznowi działalność

„Aleksandrówka” wznowi działalność
04 października
16:09 2019

Najpierw jednak ośrodek czeka dwuletni remont. Dziś poseł Katarzyna Czochara wraz z władzami powiatu nyskiego zaprezentowała dziennikarzom projekt modernizacji tego obiektu.

Na spotkaniu w Jarnołtówku, tuż pod „Aleksandrówką” zjawili się poseł Katarzyna Czochara, starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz i Joanna Burska, członek zarządu powiatu nyskiego. Zapewnili, że obiekt będzie gruntowanie zmodernizowany, a działalność placówki reaktywowana.

Joanna Burska poinformowała, że funkcjonowanie „nowej” „Aleksandrówki” w dalszym ciągu będzie ukierunkowane na rehabilitację dzieci.

– Znajdzie się tam 11 pokoi jednoosobowych oraz 20 pokojów dwuosobowych z łazienkami. Czekamy na fundusze, żeby rozpocząć remont tego budynku. – powiedziała Burska. Koszty inwestycji mają wynieść około 5 mln. zł., a środki na remont pochodzić będą z Ministerstwa Zdrowia. Prace modernizacyjne potrwają dwa lata.

Z takiego biegu spraw cieszy się poseł Katarzyna Czochara, która od pięciu lat czyni starania o reaktywację „Aleksandrówki”.

– Dla mnie wiele spraw jest priorytetowych, ale ta „Aleksandrówka”, można powiedzieć, że jest dla mnie jak Westerplatte. Walczyłam o nią wielokrotnie. Dzisiaj możemy przedstawić projekt i to jest pierwszy milowy krok w kierunku ponownego uruchomienia tegoż wspaniałego ośrodka. Wiele dzieci z Opolszczyzny czeka na ten ośrodek, ale nie tylko, bo wiem, że wielu jest również zainteresowanych z całego kraju. – oceniła parlamentarzystka.

Przypomnijmy, że po tym, jak budynek powiatowi nyskiemu przekazała gmina Głuchołazy, plany dotyczyły m.in. uruchomienia tam ośrodka, gdzie rehabilitować mogłyby się dzieci po leczeniu onkologicznym. Było też kilka innych pomysłów. Co ostatecznie postanowi powiat w tej sprawie, zobaczymy. Pewne jest jedno: działalność „Aleksandrówki” znów będzie z korzyścią dla najmłodszych.

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook