Prudnik24

Wstajesz rano z bólem? Spójrz na czym śpisz

Wstajesz rano z bólem? Spójrz na czym śpisz
18 października
15:05 2019

Poranny ból pleców, stawów, odcinka szyjnego tuż po wstaniu czy wiercenie się na łóżku w ciągu nocy jest sygnałem, że Twój organizm potrzebuje pomocy. Nie po to kładziesz się w łóżku i przeznaczasz na sen codziennie 1/3 doby, żeby nie móc korzystać z dobrodziejstwa regeneracji Twojego ciała i umysłu. Tymczasem wiele osób wstaje codziennie rano z różnymi dolegliwościami, nie zwracając uwagi na podstawową rzecz: na to, na czym codziennie układają swoje ciało na 6 do 8 godzin.

Gdy myślimy o 8 godzinach w pracy, wiemy, że jest to spora część doby. Kiedy natomiast mowa o tej samej długości spania, trudniej już o wymierne odniesienie. Śpiąc wyłączamy naszą świadomość, dlatego wydaje się, że 8 godzin snu mija szybciej niż 8 godzin w pracy. Z tego też powodu kwestie podłoża, na którym śpimy traktujemy po macoszemu. Czy słusznie?

Podczas snu dochodzi do wielu procesów, których zadaniem jest szeroko pojęta regeneracja zarówno ze strony fizycznej, jak i psychicznej. Rozmaite procesy zachodzące w naszych ciałach dzieją się po cichu, bez naszej świadomości. Możemy to porównać do oddychania – ten proces odbywa się poza naszą kontrolą, a mimo to nie możemy bez niego żyć. Podobnie ze spaniem.

Nie można żyć bez snu

Nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Wystarczy jedna nieprzespana noc, a w widoczny sposób odczuwamy to na naszym funkcjonowaniu: trudności z koncentracją, obniżony nastrój, zmniejszona koordynacja ruchowa, czy zmęczenie, to tylko niektóre z oczywistych objawów. O ile przy problemach z oddychaniem zwracamy uwagę na jakość powietrza, tak samo należałoby się przyjrzeć jakości tego, na czym śpimy.

Wersalka, narożnik – najgorsze miejsce do spania

Nie oszukujmy się – meble do siedzenia jak kanapa czy rozkładany fotel są stworzone specjalnie do tej funkcji, a spanie będzie traktowane jako dodatek. Siadając na swoim ulubionym miejscu na kanapie chcemy tej samej, równej powierzchni. Przy spaniu jest inaczej. O ile nie mamy zaleceń lekarskich, każdy punkt materaca powinien pracować indywidualnie. Jeżeli ze względów technicznych jest to niemożliwe, działać powinny specjalne strefy twardości. Najlepsza kanapa nigdy nam tego nie zapewni.

Materac – jaki wybrać?

Alternatywą jest materac. Wydawało by się, że wystarczy zerknąć do kilku sklepów meblowych lub do internetu i znajdziemy gotowe rozwiązania. Skąd jednak wiadomo, że zaproponowane przez sprzedawcę modele będą dla nas odpowiednie? Czy sam opis techniczny produktu, wyznaczenie budżetu i informacja, że „dobrze się sprzedaje” powinna by dla nas wystarczająca? Zdecydowanie nie.

Przy przeglądaniu ofert w internecie spotykamy się z całą gamą przeróżnych produktów – od materaców sprężynowych kieszeniowych, multipocket, hybrydowych poprzez termoelastyczne, żelowe, bio, wysokoelastyczne po ortopedyczne, medyczne i korekcyjne. Prawie każdy materac, którego opis czytamy, wydaje się najlepszy. Jak więc wybrać odpowiedni? Czy najdroższy będzie najlepszy? A może lepiej nie inwestować w materac, bo i tak poprzedni, który mieliśmy też się nie sprawdził, ponieważ po pewnym czasie okazało się, że jest niewygodny?

Trzeba wiedzieć, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dla wszystkich. Jedni potrzebują materaca twardszego, inni średniotwardego. Ale co to oznacza? Nawet kładąc się na ten sam materac raz wydaje nam się bardziej twardy, by przy zestawieniu go z innym modelem – bardziej miękki.

Proste odpowiedzi na skomplikowane pytania są tylko w dyktaturze.Ważne jest, by wiedzieć, że nie ma w Polsce ani nigdzie na świecie zunifikowanego, wymiernego systemu oznaczającego twardość poszczególnych materaców. Producenci, którzy istnieją na rynku krócej, będą określali twardość swoich materaców symbolami H2, H3 czy H4. Wedle tego systemu powinniśmy wybierać materac do swojej wagi ciała. Dlaczego jednak więksi producenci nie stosują takiego oznaczenia? Kluczem do zrozumienia tej kwestii jest fakt, że nie ma dwóch takich samych osób: o tym samym wzroście, sylwetce i proporcjach. Dokładając do tego bardziej specjalistyczne kryteria jak stopień wychylenia poszczególnych krzywizn kręgosłupa, kwestię ewentualnych alergii, dolegliwości zdrowotnych (np. choroby układu krążenia, zaburzenia oddychania itp.) czy komfortu termicznego, temat robi się znacznie bardziej skomplikowany. Skoro nie ma dwóch takich samych osób, to w jaki sposób producent może zalecać swój produkt całej grupie osób w konkretnym przedziale wagowym? Odpowiedź jest prosta: dla spowodowania szybkiego zakupu przez klienta, niekoniecznie jednak z korzyścią dla odbiorcy.

Czyżby wybór materaca nie był czymś łatwym?

Jeżeli dajemy sobie prawo do pomyłki i wydania kilkuset czy kilku tysięcy złotych na marne, to bez problemu możemy poszybować w świecie materaców i wybrać go w internecie lub w pierwszym lepszym sklepie – czy to meblowym, czy to w ekskluzywnym salonie snu. Sprzedawca zapyta nas jeszcze o przedział cenowy i opowie o budowie produktu. Na pewno kupimy to, co sobie wybierzemy. Pytanie jednak czy mamy pewność, że to jest dla nas dobre?

Dla tych, którzy chcą mieć pewność – pomoc specjalisty

Jeżeli jednak nie chcemy dać się złapać w pułapkę tego, co jest za grube pieniądze wypromowane w internecie lub marketingowe w sklepie, powinniśmy się oddać w dobre ręce. Do być może niepozornego, ale urokliwego Prudnika, przyjeżdżają z całej Polski klienci poszukujący profesjonalnej, holistycznej pomocy w doborze materaca. Podczas wizyty mogą oni podążyć jedną z dwóch dróg. Krótsza to wybieranie materaca na podstawie konkretnych kryteriów i testowanie szerokiej gamy materaców. Druga droga jest wybierana zdecydowanie częściej i polega na spotkaniu ze specjalistą, który w oparciu o wskazania medyczne, ułożenie kręgosłupa oraz układu kostno-stawowego dobiera odpowiedni materac do konkretnego użytkownika. Dopiero po wzięciu pod uwagę tak wielu czynników mamy pewność, że wybrany materac jest prawidłowy. Dla osób, które jeszcze nie trafiły na nieprawidłowy materac, wizja poświęcenia godziny swojego czasu na wybór materaca wydaje się bezcelowa. Jednak ci, którzy wiedzą o tym, jak łatwo jest popełnić błąd kupując materac szybko, chętnie korzystają z takiej możliwości.

Wszystko, co najlepsze – tylko w Prudniku!

Z racji wyjątkowej pracy z klientami na skalę całej Polski, salon OazaSnu.pl jest znany również wśród producentów materaców. Znajdziemy tu dlatego wszystkie największe firmy materacowe, m.in.: Tempur, Hilding, Koło, Janpol, PerDormire, Materasso, Bedding, Curem, Buoninfante, FDM, MDC. Wybór dla klientów jest więc ogromny. Duża część materaców dostępna jest od ręki.

Lokalizacja tak specjalistycznego salonu z tak odmienną filozofią w zakresie pomocy użytkownikom jest dużym plusem dla klientów, ponieważ mogą korzysta z licznych promocji przygotowanych specjalnie dla OazaSnu.pl: -10%, -20%, -30% w zależności od modelu i wymiaru. Miejsce to jest znane także z produkcji solidnych drewnianych łóżek: dziecięcych, młodzieżowych i do sypialni, wytworzonych właśnie w Prudniku. Z racji licznego zainteresowania, włączone do oferty zostały również łóżka tapicerowane o mocnej konstrukcji, dostępne w wielu wariantach materiałowych i kolorystycznych.

Zainwestuj w zdrowie. Wybierz materac dopasowany do Ciebie.

RYNEK 25 – przy Ratuszu, 48-200 Prudnik, tel. 692 055 165

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ!

Gazeta Prudnik24 – numer 209

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook