Prudnik24

Dostrzeżono festiwal

Dostrzeżono festiwal
03 listopada
18:16 2019

Prestiżową nagrodą „Turystyczny Produkt Roku 2019”, przyznawaną przez redakcję Forum Biznesu został nagrodzony Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, organizowany przez Muzeum Regionalne w Głogówku.

Nagrodę wręczono na ręce dyrektora Muzeum Regionalnego w Głogówku Aleksandra Devosges Cubera podczas tegorocznego Kongresu Turystyki Polskiej w Świdnicy. Redakcja Forum Biznesu była partnerem medialnym i merytorycznym tego wydarzenia oraz organizatorem konkursów, które honorują firmy, instytucje i samorządy przyjazne rozwojowi turystyki. Organizator podkreśla,że celem programu, nagradzającego najlepsze produkty i usługi dedykowane uczestnikom oraz organizatorom turystyki w Polsce, jest promocja usług, reprezentujących najwyższe standardy.

– To pokazuje, że Beethoven w kontekście kultury wysokiej jest bardzo dobrym produktem turystycznym. Honorowy prezes Polskiego Związku Turystycznego Aleksander Giertler powiedział mi niedawno, że udział przemysłu ciężkiego w krajowym PKB wynosi 12-13%, natomiast PKB turystyczne to około 12%. Wyraźnie widać zatem, że biznesowa gałąź turystyki to coś, w co warto inwestować i co trzeba traktować jak najbardziej serio. – komentuje dla „Gazety Prudnik24” dyrektor Muzeum Regionalnego w Głogówku Aleksander Devosges Cuber.

Festiwal beethovenowski odbywa się co roku jesienią, pierwsza jego część ma miejsce w Głogówku, potem impreza przenosi się do Prudnika i upamiętnia pobyt genialnego kompozytora w głogóweckim zamku. Tegoroczny festiwal odbył się już po raz dwudziesty siódmy.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook