Prudnik24

To ci podwyżka. Duża ulga na wsiach

To ci podwyżka. Duża ulga na wsiach
05 listopada
15:00 2019

O…40 groszy miesięcznie wzrośnie w gminie Prudnik opłata za podatek od nieruchomości (rocznie daje to kwotę około 5 zł.). Jednocześnie podatek nie zmieni się dla przedsiębiorców działających na terenie miasta oraz – co ważniejsze – ulegnie zmniejszeniu o prawie 5% dla działających na terenach sołectw.

Nowe przepisy uchwalili radni podczas październikowej sesji Rady Miejskiej.

– Podwyżki stawek podatku od nieruchomości to konieczność powodowana choćby wzrostem wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych, który od roku 2016 wzrósł o 8,5 %. Obecnie przewidziana podwyżka zakłada wzrosty o maksymalnie 7%. O ile ten procent może wystraszyć, to rzeczywiście będzie to o kilka złotych rocznie więcej. – tłumaczy naszej gazecie wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka. Samorządowiec wskazuje na dużą ulgę dla przedsiębiorców działających na wsiach.

– Jest to działanie burmistrza Zawiślaka w celu pobudzenia przedsiębiorczości na terenach wiejskich. Natomiast jeśli chodzi o podwyżki, to mówiąc bardziej obrazowo – za mieszkanie 100 m2 zapłaci się rocznie około 5 zł. Co daje miesięcznie podwyżkę około 40 gr. – opisuje wiceburmistrz.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook