Prudnik24

Wicewojewoda podsumowuje. Czy przyjedzie prezydent?

Wicewojewoda podsumowuje. Czy przyjedzie prezydent?
20 stycznia
13:59 2020

Dziś odbyła się konferencja prasowa wicewojewody Teresy Barańskiej, w trakcie której podsumowała ona działania rządu mające przełożenie na różne projekty realizowane w gminie i powiecie prudnickim. Polityk towarzyszyli poseł Wioletta Porowska i senator Jerzy Czerwiński, który pełnił też funkcję gospodarza, wszak to właśnie w jego biurze na Placu Wolności odbyło się spotkanie z dziennikarzami.

Teresa Barańska podała sporo liczb obejmujących lata 2016-2019. Jak wyliczyła w tym czasie na różne programy prospołeczne gmina Prudnik pozyskała 122 miliony zł., podczas gdy powiatowi przypadło 15 mln. Wśród głównych przedsięwzięć wymieniała te realizowane z rządowych programów takich jak Senior Plus (powstanie Klubu Seniora w Prudniku), czy Maluch Plus (modernizacja przedszkola, dopłaty do posiłków dla najmłodszych). Nowa wicewojewoda doceniła działania gminy Prudnik wskazując, że w samym tylko 2019 roku magistrat pozyskał 4 mln. zł. ministerialnej dotacji na budowę dróg (zrealizowano pięć projektów drogowych). Podkreślała, że dla rządu ważna jest także służba zdrowia, czego świadectwem jest przekazanie 400 tysięcy zł. na oddaną kilka dni temu do użytku nową karetkę dla prudnickiego PCM. Politycy PiS-u zapowiedzieli też szereg spotkań, m.in. z burmistrzem Prudnika i starostą, które mają zaowocować nowymi planami w zakresie polepszenia sytuacji gospodarczo-społecznej w powiecie i jego najważniejszych miejscowościach. Pomocni maja być też radni gminni i powiatowi startujący z list PiS-u, którzy byli obecni na konferencji.

Wioletta Porowska zdradziła, że choć początkowo na województwo Opolskie miały przypadać trzy wizyty prezydenta Andrzeja Dudy (Namysłów – ta odbyła się kilka dni temu, Brzeg i Nysa), to sam prezydent miał jej dać zielone światło do organizacji większej ilości spotkań wyborczych w naszym województwie. Teresa Barańska zapowiedziała, że zaproszenie Andrzeja Dudy do Prudnika zostanie na pewno wystosowane. Politycy PiS podkreślali, że oczekują mocnego startu kampanii prezydenckiej. Jednym z działań ma być powołanie w Prudniku komitetu wsparcia Prezydenta RP. Senator Jerzy Czerwiński wyjaśnił, że w jego skład mają wejść nie tylko politycy, co także – ja to ujął – lokalne autorytety. Koordynatorem kampanii w Prudniku jest Teresa Barańska. Link do video z konferencji: https://www.facebook.com/prudnik24/videos/553581175229478/

Maciej Dobrzański

Teresa Barańska będzie prudnickim koordynatorem kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook