Prudnik24

Tragedia w Głuchołazach

Tragedia w Głuchołazach
21 stycznia
16:03 2020

Mieszkaniec Głuchołaz, 21-letni Sebastian M. miał znęcać się nad swoim ojcem od kilku lat. Jak podejrzewa policja, ciężko pobił go na początku roku. W piątek 3 stycznia Prokuratura Rejonowa w Prudniku została powiadomiona o śmierci 56-letniego mężczyzny.

Chłopakowi zarzucono pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Kolejny z zarzutów dotyczy znęcania się nad ojcem. Miało ono trwać od marca 2015 roku do Wigilii 2019 roku. Ojciec podejrzanego mieszkał na tym samym osiedlu, co syn.

– 3 stycznia otrzymaliśmy ze szpitala w Nysie informację o śmierci mężczyzny. Jak ustalono, miał on obrzęk mózgu, doznał licznych obrażeń ciała, w wyniku czego poniósł śmierć. Wszczęto śledztwo w kierunku zaistnienia przestępstwa, tj. nieumyślnego spowodowania śmierci. W wyniku czynności procesowych zatrzymano syna pokrzywdzonego, któremu przedstawiono zarzuty: znęcania się, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz pobicia ze skutkiem śmiertelnym. – powiedział Radiu Opole – Klaudiusz Juchniewicz, Prokurator Rejonowy w Prudniku.

Sebastian M. został tymczasowo aresztowany. Nie przyznał się do winy. Grozi mu do 12 lat więzienia. Jak jednak podkreśla prokuratura, kwalifikacja ta może nie być jeszcze ostateczna. Zawiadomienie o znęcaniu się nad 56-latkiem wpłynęło od jego siostry.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook