Prudnik24

Przedstawili plany na zamek

Przedstawili plany na zamek
28 stycznia
17:44 2020

W miniony piątek w Głogówku przedstawiono koncepcję zagospodarowania remontowanej części głogóweckiego zamku. Ma powstać tam m.in. część wystawowa (obejmująca zarówno wystawę stałą, jak i czasowe ekspozycje) i pracownia witraży wykorzystywana nie tylko na potrzeby muzeum.

Innym zadaniem związanym z zamkiem, o którym w trakcie spotkania w Muzeum Regionalnym w Głogówku mówił dyrektor Aleksander Devosges Cuber,są działania w zakresie ruchu turystycznego – zarówno w postaci punktu informacyjnego (mającego się docelowo mieścić przy sklepiku pamiątkowym i kasie biletowej), jak i certyfikowanych przewodników. A tymi mogliby być lokalni mieszkańcy.

Jeszcze innym zamiarem magistratu jest rozwiązanie kwestii ogrzewania ogromnej budowli w ramach systemu wodno-kanalizacyjno-grzewczego, a także uwzględnienie dostosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Do tego, w zakresie kulturalnym, w zamku działać by miała Akademia Beethovenowskiej o charakterze międzynarodowych kursów mistrzowskich. W obiekcie powstanie też sala koncertowa na potrzeby m.in. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena.

W sprawie działań wokół zamku powstał wniosek do funduszy norweskich, który przygotowuje gmina. Od lat remontuje ona budowlę, pozyskując na to pokaźne środki m.in. z Ministerstwa Kultury.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook