Prudnik24

Będzie obwodnica wschodnia. Przetarg za cztery lata

Będzie obwodnica wschodnia. Przetarg za cztery lata
08 lutego
23:35 2020

 Budowa obwodnicy wschodniej Prudnika znalazła się na liście rządowego programu budowy 100 obwodnic. Poseł PiS Katarzyna Czochara, która lobbowała w tej sprawie poinformowała na swoim profilu na facebooku, że powstanie drogi jest już pewne. Przetarg na budowę obwodnicy ma być ogłoszony w I kwartale 2024 roku. Informacje te podało Ministerstwo Infrastruktury.

– Prudnik będzie miał swoją bardzo długo oczekiwana obwodnicę. Przez wiele lat walczyłam o tę właśnie obwodnicę. Już jako zwykły członek PiS podejmowałam szereg inicjatyw w tej sprawie. Miedzy innymi przygotowałam uchwałę dotyczącą konieczności budowy obwodnicy Prudnika, która na zjeździe okręgowym PiS w Opolu została jednogłośnie przyjęta. W sejmie od samego początku zabiegałam o tę właśnie obwodnicę. Ciężka praca i wytrwałość się opłaciła. Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, Ministrowi Infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi z którymi w sprawie naszej obwodnicy wielokrotnie prowadziłam rozmowy. Dziękuję również panu A. Czubakowi Wojewodzie Opolskiemu, który również wspierał mnie w działaniach na rzecz obwodnicy Prudnika. – mówi „na gorąco” parlamentarzystka.

Nowa obwodnica będzie łączyła obwodnicę Lubrzy z ulicą Wiejską. W ten sposób odciążone zostanie rondo im. Żołnierzy Wyklętych i ul. Powstańców Śląskich.  Przetarg na budowę obwodnicy ma być ogłoszony w I kwartale 2024 roku. Spośród pozostałych obwodnic jakie w ramach programu zaplanowano na Opolszczyźnie, jeszcze przed prudnicką powstanie obwodnica Brzegu (przetarg w 2022 r.) oraz równolegle z prudnicką obwodnica Sidziny oraz Lędzina (przetarg w 2025 r.).

Gazeta Prudnik24 – numer 217

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook