Prudnik24

Głuchołaski dworzec znów wizytówką miasta

Głuchołaski dworzec znów wizytówką miasta
08 marca
17:07 2020

Zakończyły się prace modernizacyjne na głuchołaskim dworcu kolejowym. Aktualnie trwają jeszcze procedury odbiorcze, ale niebawem obiekt będzie już dostępny dla pasażerów.

Jak informuje portal nowe.glucholazy.pl w ramach wykonywanych prac przeprowadzono rozbiórkę istniejących nawierzchni betonowych wraz z betonowymi murkami oporowymi. W ich miejsce zainstalowano posadzki z kostki granitowej drobnowymiarowej. Wykonana została również termomodernizacja obiektu, w którym wykonano nową instalację ogrzewania, ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie stropu nad pomieszczeniami ogrzewanymi, dachu, podłóg oraz ścian fundamentowych i przyziemia. Jak zapowiada głuchołaski magistrat obiekt będzie ogrzewany gazem.

„Dodatkowo wykonano instalację potrzebną do monitorowania obiektu i podłączono kamery zewnętrzne i wewnętrzne, które podniosą poziom bezpieczeństwa w rejonie dworca.”- czytamy na nowe.glucholazy.pl. Portal podkreśla, że obiekt jest też przyjazny osobom niepełnosprawnym.

Wykonawcą zadania jest firm Zakład Budowlany Benedykt Koźbiał z Nysy. Wartość inwestycji to prawie 2,5 mln. zł., z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło ponad 1 mln. 342 tysiące zł.

Modernizacja dworca zrealizowano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, z którego dofinansowano wybrane przez samorządy przestrzenie miejskie. Fot. UM Głuchołazy

Maciej Dobrzański

Za: nowe.glucholazy.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 271

Reklamy

 

ReklamyFacebook