Prudnik24

Generał lądował w Prudniku

Generał lądował w Prudniku
21 marca
18:36 2020

W związku z przywróconą kontrolą na granicach RP w piątkowy ranek w Prudniku wylądował Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Tomasz Piotrowski, który przyleciał wizytować przejścia graniczne na terenie województwa opolskiego – w Trzebinie i Mikulovicach. Przy okazji doszło do spotkania generała z lokalnymi władzami i dowódcami służb. Omówiono sytuację epidemiczną na terenie naszego powiatu.

Z generałem spotkali się m.in. wicewojewoda opolska Teresa Barańska, burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak i starosta Radosław Roszkowski. Wizyta generała zwróciła uwagę części mieszkańców Prudnika, którzy widząc pędzący przez ulicę miasta kordon policji oraz zbliżający się do stadionu Pogoni przy ul. Kolejowej 7 wojskowy śmigłowiec domyślali się, że w mieście zjawi się ktoś ważny. W internecie niektórzy kojarzyli sytuację z możliwością wprowadzenia stanu wyjątkowego.

– Wojsko Polskie jest tu po to, żeby przeciwdziałać epidemii koronawirusa. Na tym terenie działają wojskowe zgrupowania zadaniowe ale też zgrupowania wzmocnienie pod wodzą Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego i Dziesiątej Brygady Logitycznej. Wszyscy są zmotywowani do działania dla naszego wspólnego dobra, abyśmy powstrzymali rozprzestrzeniającą się pandemię. Dzisiaj swoich żołnierzy ale również policjantów, straż graniczną i pożarną realizująca zadania na tym terenie odwiedził Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Tomasz Piotrowski. Dowódca przybył z wizytą roboczą, chciał upewnić się, jak to wszystko funkcjonuje. Okazało się, że funkcjonuje bardzo dobrze – podsumowała rzecznik Rzecznik Prasowy Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych RP.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook