Prudnik24

Park handlowy w Lubrzy: wykonawca mile widziany

Park handlowy w Lubrzy: wykonawca mile widziany
29 marca
13:58 2020

Inwestor chcący wybudować galerię handlową w Lubrzy rozpoczął poszukiwania wykonawcy tej inwestycji.

O sprawie informuje portal projektinwestor.pl. To właśnie na jego łamach czytamy, że firma Fortis poszukuje generalnego wykonawcy inwestycji. Jest to możliwe głównie dlatego, że zakończył się remont modernizacji drogi wojewódzkiej z Prudnika do tej miejscowości. W ramach prac wykonano odgałęzienia od głównej trasy, które stanowić będą drogi dojazdowe do parku handlowego.

Pytaniem zasadniczym jest kwestia tego, czy sytuacja związana z koronawirusem wpłynie na budowę galerii i czy zapowiadany termin rozpoczęcia prac jeszcze w tym roku nie będzie musiał być zweryfikowany. Nim jednak cokolwiek będzie w tej sprawie będzie wiadome, warto przyjrzeć się raz jeszcze planom budowy.

Centrum handlowe w Lubrzy byłoby absolutnym nowum na ziemi prudnickiej. Mieszkańcy okolic mieliby na wyciągnięcie ręki sklepy znanych marek takich, jak Deichman, czy H&M, ale również lokale gastronomiczne. Jak nieoficjalnie się dowiadywaliśmy, mowa jest o MC Donaldzie lub KFC. Na terenie parku znajdzie się ponadto stacja benzynowa i 500 miejsc do parkowania. Sam obiekt ma kosztować między 37 a 75 mln. zł. i będzie większy niż nyski Vendo Park – do wykorzystania ma być 11 tysięcy m.kw. powierzchni.

Budowa parku handlowego w Lubrzy to także ogromne zyski z tytułu podatku dla gminy Lubrza. Biorąc pod uwagę, że to gmina wiejska, 200 tysięcy zł. – bo na tyle szacuje się wpływy podatkowe – musi robić wrażenie. Przypomnijmy, że temat powstał podczas kampanii samorządowej w 2018 roku. Wówczas to w siedzibie tamtejszego magistratu odbyło się spotkanie z przedstawicielami inwestora zorganizowane przez wójta Lubrzy Mariusza Kozaczka.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook