Prudnik24

Grzegorz Zawiślak oficjalnie o wyborach

Grzegorz Zawiślak oficjalnie o wyborach
06 kwietnia
16:29 2020

Zdaniem burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka organizacja wyborów prezydenckich 10 maja wiąże się z ryzykiem dla mieszkańców. Samorządowiec dziś przedstawił oficjalne stanowisko w tej sprawie.

– Nie wyobrażam sobie przeprowadzenia wyborów w formie tradycyjnej, jak i korespondencyjnej na terenie gminy Prudnik. – mówi nam szef gminy. Zawiślak wskazuje, że w czwartek 2 kwietnia napisał do Magdaleny Pietrzak, Szefowej Krajowego Biura Wyborczego i przedstawił swoje stanowisko odnośnie możliwości przeprowadzenia procesu wyborczego.

„Mieszkańcy naszej gminy w sposób odpowiedzialny podchodzą do obecnej sytuacji i stosują się do wszystkich ograniczeń. Jako włodarz gminy obawiam się, że organizacja wyborów zniweczy cały wysiłek ostatnich tygodni w powstrzymywanie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Tak, jak napisałem w liście: stoję na stanowisku, że zdrowie i życie mieszkańców gminy Prudnik jest najważniejsze, dlatego apeluję o przełożenie daty wyborów na okres, w którym będzie możliwe ich bezpieczne przeprowadzenie.”- deklaruje Grzegorz Zawiślak.

Sprawą głosowania zajmuje się Sejm. Najprawdopodobniej wybory odbędą się w terminie, a więc 10 maja w formie wyborów korespondencyjnych.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 271

Reklamy

 

ReklamyFacebook