Prudnik24

Znów przejadą przez Prudnik?

Znów przejadą przez Prudnik?
18 kwietnia
17:19 2020

Przed chwilą wojewoda opolski poinformował naszą redakcję, że m.in. do Głuchołaz skierowany zostanie transport osób z Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach, gdzie stwierdzono zarażenie koronawirusem. Do Głuchołaz trafią też pacjenci ZOL-u w Ozimku.

„W związku ze stwierdzonym wczoraj zakażeniem wirusem SARS-Cov-2 u osób przebywających w Placówce Dom Spokojnej Starości w Kościeliskach, podjąłem niezwłoczną decyzję o relokacji osób przebywających w ww. placówce do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu oraz Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach. Jeszcze dziś przetransportowanych zostanie 10 osób.

Ponadto, informuję, iż w trosce o życie i zdrowie osób znajdujących się w ZOL-u Szpitala św. Rocha w Ozimku, ze względu na brak możliwości zapewnienia opieki medycznej pacjentom tego ośrodka, poleciłem dyrekcji placówki natychmiastowe przygotowanie wszystkich pacjentów do transportu medycznego. Tym samym jeszcze dziś 27 podopiecznych ww. placówki, przewiezionych będzie do placówek medycznych w regionie, tj.: do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu (13 osób), Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach (12 osób) oraz do 116 Szpitala Wojskowego w Opolu (2 osoby z wynikiem ujemnym na obecność koronawirusa).” – brzmi komunikat wojewody.

Możemy się więc spodziewać jeszcze dziś na ulicach Prudnika kordonu pojazdów na sygnale w asyście wojska.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 214

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook