Prudnik24

Wzięli się za areny sportowe

Wzięli się za areny sportowe
19 kwietnia
19:48 2020

Koronawirus koronawirusem, tymczasem trzeba przygotować areny sportowe gminy Prudnik do powrotu rozgrywek, który przecież w końcu nastąpi. Prudnicki magistrat przeprowadził w ostatnich dniach szereg różnych prac gospodarczych na stadionach, czy basenie.

Przedsięwzięcie nadzorowała Agencja Sportu i Promocji Gminy Prudnik. Jednym z zadań, które na pewno ucieszy kibiców piłkarskiej Pogoni jest montaż krzesełek, jakie były darem od Polonii Bytom (więcej o tej sprawie w kolejnym wydaniu – dodajmy, że to akurat zadanie realizował ZUK na zlecenie gminy). Na K7 wykonano także inne zabiegi wiosenne, przygotowujące murawę do rozgrywek.

Również drugi prudnicki stadion doczekał się niezbędnych prac. Na popularnej „Florze” (ul. Włoska) pracowano m.in. nad jakością murawy. Prace przeniosły się też poza Prudnik – w Łące Prudnickiej wałono tamtejsze boisko.

Z kolei w Parku Miejskim pracowano nad placem zabaw – strzyżenie trawników i sprzątanie – to tylko niektóre z przeprowadzonych prac.

Służby gminy pracowały również na terenie basenu przy ul. Zwycięstwa.

– W ramach zabiegów porządkowych usunieto kretowiska, wałowano trawę i pielęgnowano trawniki. Oczywiście na dziś dzień nie możemy stwierdzić, czy obiekt będzie otwarty, ale chcemy być w pełni przygotowani – mówi nam wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka.

Cieszyć mogą się też kibice koszykarskiej Pogoni.

– Zleciliśmy m.in. renowację trybun i wielkie porządki w hali sportowej przy ul. Łuczniczej. Kibicowanie będzie tam z pewnością znacznie bardziej komfortowe – dodaje samorządowiec.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook