Prudnik24

Pierwsza ofiara śmiertelna w Głuchołazach

Pierwsza ofiara śmiertelna w Głuchołazach
26 kwietnia
15:40 2020

W szpitalu MSWiA w Głucholazach zmarła kobieta zarażona koronawirusem.

Jak informowały służby wojewody opolskiego 24 kwietnia, 69-latka zmarła z powodu chorób współistniejących.

W głuchołaskiej placówce pełniącej obecnie de facto funkcje szpitala zakaźnego, przebywają pacjenci z koronawirsuem lub z jego podejrzeniem. Pochodzą oni z różnego rodzaju ośrodków pomocy z Jakubowic, Kościeliska oraz Ozimka.

– Do szpitala MSWiA im. św. Jana Pawła II w Głuchołazach 18 kwietnia 2020 r. – decyzją wojewody – zostało  przekazanych 5 pacjentów z dodatnim wynikiem wirusa SARS-CoV-2 z Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach oraz 12 pacjentów z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Szpitala św. Rocha w Ozimku również z dodatnim wynikiem wirusa SARS-CoV-2 (dane z 22 kwietnia br. z godzin wieczornych). W szpitalu MSWiA przebywa również 5 pacjentów z Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach z podejrzeniem COVID-19 oraz jeden pacjent przewieziony z domu – też z podejrzeniem COVID-19. Podsumowując w szpitalu aktualnie przebywa 17 pacjentów z dodatnim wynikiem wirusa SARS-CoV-2 oraz 6 pacjentów z podejrzeniem wirusa SARS-CoV-2 (dane z 22 kwietnia br. z godzin wieczornych). – powiedziała nam rzecznik wojewody Martyna Kolemba-Gaschka.

Dziś otrzymaliśmy też informację o aktualnej sytuacji koronawirusowej na terenie Opolszczyzny. Poniżej komunikat wojewody.

„Informujemy o 9 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. opolskim.

Zgodnie z danymi, przekazanymi dziś rano przez WSSE Opole, pięć dot. mieszkańców powiatu oleskiego; jeden z powiatu opolskiego; jeden dot. mieszkańca stolicy województwa oraz jeden z powiatu strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego.

Pow. oleski

Czterech mieszkańców powiatu, w tym dwie kilkuletnie dziewczynki. Wśród zakażonych jest także kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku. Na tę chwilę brak info. o stanie pacjentów i ich miejscu pobytu.
Zakażonym jest także mężczyzna w średnim wieku. Jego stan jest dobry, przebywa na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Pow. opolski

Mężczyzna w wieku senioralnym. Brak info. o stanie pacjenta oraz miejscu pobytu.

Opole

Kobieta w średnim wieku. Jej stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

Pow. strzelecki

Kobieta w wieku senioralnym. Jej stan jest stabilny, hospitalizowana jest w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu. Transmisja lokalna.

Pow. kędzierzyńsko-kozielski

Mężczyzna w sile wieku. Jego stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej. Koronawirusem zakaził się lokalnie.

Łączna liczba zakażonych w woj. od początku trwania epidemii wynosi 362 os.” – głosi komunikat.

Podkreślmy jednocześnie, że w powiecie prudnickim nie odnotowano na razie nowych zakażeń. Dwie osoby są zarażone, a jedna zmarła. W przypadku pojawienia sią kolejnych zakażeń, będziemy o tym na bieżąco informować.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 214

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook