Prudnik24

Wandal z K7 złapany

Wandal z K7 złapany
30 kwietnia
13:48 2020

20-latek odpowie za zniszczenie krzesełek na stadionie przy ul. Kolejowej 7. Młody mężczyzna zniszczył niedawno zamontowane siedziska, które Pogoni Prudnik przekazała w darze Polonia Bytom.

– 29 kwietnia dyżurny policji w Prudniku został poinformowany o dewastacji mienia na stadionie miejskim. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że zniszczona został część plastikowych krzesełek zamontowanych na jednej z trybun. Wartość strat wyceniona została na blisko 2 tysiące złotych. -mówi naszej gazecie asp. Andrzej Spyrka z KPP Prudnik.

Prudniccy kryminalni na podstawie pracy operacyjnej oraz zabezpieczonego materiału dowodowego, powiązali z tym przestępstwem 20-letniego mieszkańca miasta. Młody mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Swoje zachowanie tłumaczył nadmiarem wypitego wcześniej alkoholu.

20-latek usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Teraz za taki czyn grozi mu do 5 lat więzienia.

„Dziekuje za szybkie ustalenie sprawcy, takie zachowanie trzeba piętnować.” – skwitował na Facebooku burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 214

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook