Prudnik24

Koronawirus w Głogówku

Koronawirus w Głogówku
12 maja
12:14 2020

Burmistrz Głogówka Piotr Bujak poinformował o pierwszym przypadku zachorowania na koronawirusa w Głogówku. To jednocześnie piąty stwierdzony przypadek na terenie powiatu prudnickiego.

– Żeby uniknąć wszelkich plotek, informuję, że na terenie gminy Głogówek potwierdzony został pierwszy przypadek COVID-19. – napisał szef tamtejszego magistratu. Zaznaczył jednocześnie, że prosi o spokojne podejście do tej informacji.

– Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi. Osoby, które miały kontakt z „pacjentem 0” z terenu naszej gminy są skierowane do kwarantanny. – podkreślił burmistrz.

Z kolei rzecznik wojewody opolskiego informując o tym przypadku zaznaczył, że to kobieta w średnim wieku. „Jej stan zdrowia jest dobry, niewymagający hospitalizacji. Przebywa w kwarantannie domowej.” – brzmi komunikat. Rzecznik dodaje, że to transmisja lokalna.

Podsumujmy, że od poczatku trwania pandemii na terenie powiatu prudnickiego odnotowano pięć przypadków koronawirusa. Jedna osoba zmarła. Łącznie od początku trwania epidemii w woj. opolskim, potwierdzono już 498 przypadków zakażenia SARS CoV-2. Warto jednak zauważyć, że sporo osób wygrało walkę z wirusem. W tej grupie jest aż 163 osoby. Wśród nich – co warte szczególnego podkreślenia – są także seniorzy.

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook