Prudnik24

Gmina dofinansuje zakup defibrylatora

Gmina dofinansuje zakup defibrylatora
13 maja
13:30 2020

Ponad 130 tysięcy zł. przeznaczy gmina Prudnik na zakup defibrylatora oraz urządzenia do mechanicznej kompresji dla Prudnickiego Centrum Medycznego. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo ratowników przy monitorowaniu pacjentów z podejrzeniem COVID-19.

Umowę w tej sprawie podpisano dziś w sali obrad Urzędu Miejskiego w Prudniku. Podpisy na dokumencie złożyli: burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak i prezes PCM Dariusz Brzeziński.

Umowa to pokłosie uchwały Rady Miejskiej Prudnika, w której to rajcy zagłosowali za dotacją dla PCM-u. Szacunkowa wartość zakupu to 130 875,10 zł i jest to kwota dotacji celowej udzielonej przez gminę.

– Dziękuję mieszkańcom gminy Prudnik, bo to z ich podatków możliwa jest ta pomoc. Dziękuję także Radzie Miejskiej, która jednogłośnie podjęła uchwałę aby te pieniądze przekazać. Pomagamy nie dlatego, że mamy za dużo, ale dlatego, że wiemy jak to jest, jak się nie ma. Liczę na dobrą współpracę, ponieważ zdaję sobie sprawę jak ważna jest wzajemna pomoc – mówi burmistrz Zawiślak.

Nadmieńmy, że sprzęt będzie wykorzystywany m.in. w nowej karetce, która władzom szpitala została przekazana w styczniu tego roku.

Maciej Dobrzański

Prezes PCM Dariusz Brzeziński

Gazeta Prudnik24 – numer 209

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook