Prudnik24

Rygorowicz znów dyrektorem. Benroth-Kurpiel na czele PCM-u

Rygorowicz znów dyrektorem. Benroth-Kurpiel na czele PCM-u
07 czerwca
15:15 2020

Do czasu wyboru nowego członka zarządu PCM, obowiązki prezesa pełnić będzie Katarzyna Benroth-Kurpiel – radca prawny prudnickiego starostwa i członek Rady Nadzorczej PCM. Taki komunikat wystosowały władze szpitala.

Pierwszym krokiem Katarzyny Benroth-Kurpiel było przywrócenie do pracy zwolnionego niedawo przez prezesa Dariusza Brzezińskiego Witolda Rygorowicza. Sam Brzeziński już nie pracuje w szpitalu – jak informowała Nowa Trybuna Opolska, zarząd powiatu zaproponował mu odejście ze skutkiem natychmiastowym, na co ten miał przystać. Sytuacja ma związek z konfliktem na linii: prezes-starosta, który szczegółowo opisywaliśmy.

– Zatrudnienie Pana Witolda Rygorowicza było podyktowane koniecznością prowadzenia inwestycji w szpitalu, zwłaszcza dokończenia przebudowy bloku operacyjnego, czym wcześniej się zajmował. Ponadto w chwili obecnej spółka realizuje projekt, w ramach którego szpital nabędzie wiele sprzętów medycznych, m.in. nowy aparat RTG. Pan Rygorowicz rozpoczął jego realizację i jest bardzo dobrym fachowcem w dziedzinie projektów unijnych. – wyjaśniła nam przed chwilą Katarzyna Benroth-Kurpiel. – Myślę, że ta sytuacja nie powinna długo trwać i Zarząd Powiatu niebawem wybierze nowego prezesa. Ja narazie wykonuję te obowiązki będąc delegowana z ramienia Rady Nadzorczej do pełnienia funkcji prezesa. – dodała.

Władze szpitala poinformowały ponadto, że Rygorowicz otrzymał też prokurę samoistną. Daje mu to możliwość samodzielnego reprezentowania spraw spółki i – de facto – prawie pełnię władzy w zarządzaniu szpitalem.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie od osoby związanej z samorządem, wybór nowego prezesa ma zostać dokonany w najbliższy wtorek. Sam Witold Rygorowicz odmówił nam komentarza w tej sprawie.

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 192

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook