Prudnik24

Witold Rygorowicz prezesem PCM

Witold Rygorowicz prezesem PCM
16 czerwca
19:05 2020

To już oficjalna wiadomość. Wczoraj Zarząd Powiatu Prudnickiego powołał na stanowisko szefa prudnickiego szpitala Witolda Rygorowicza. Po raz pierwszy w tej roli wystąpił on na specjalnej sesji Rady Powiatu Prudnickiego.

Sesję zwołano z inicjatywy radnych PiS, którzy domagali się wyjaśnień dotyczących ostatnich ruchów kadrowych w spółce, a zwłaszcza po tym, jak po konflikcie ze starostą Radosławem Roszkowskim za porozumieniem stron ze stanowiska prezesa odszedł Dariusz Brzeziński. Przypomnijmy, że to właśnie on zwolnił z funkcji dyrektora do spraw inwestycji Rygorowicza. Za tym drugim stanęła załoga szpitala i po tym, jak ponownie rozpoczął pracę w charakterze dyrektora oraz otrzymał prokurę był faworytem do objęcia prezesury.

– Od kilku miesięcy kierunki rozwoju spółki są dosyć jasno określone. Teraz nastąpi ich mocne wdrażanie. Pozwoli to wprowadzać większą ilość operacji i przede wszystkim pozyskiwać personel. Możemy mieć najlepsze wyposażenie, ale nie zrobimy niczego bez kadry, która jest również pewna, że firma funkcjonuje prawidłowo. – wyjaśniał rajcom Rygorowicz podczas sesji.

Witold Rygorowicz to rodowity prudniczanin. Ma bardzo bogate CV zawodowe. Przyjrzyjmy się mu zatem.

Witold Rygorowicz urodził się w Prudniku. Jest inżynierem transportu (tytuł magistra) i absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Pracował m.in. przy Komisji Europejskiej w Brukseli jako urzędnik finansowy oraz dyrektor Biura Informacyjnego Województwa Opolskiego, w UM w Prudniku  był głównym specjalistą ds. integracji europejskiej. Na swoim koncie ma także pracę w ZPB Frotex, gdzie pełnił funkcję kierownika działu eksportu. Inne jego miejsca pracy to m.in.: UC Wrocław, PC Biała (starszy kontroler celny),  SVS sp. Z o.o., Szczecin (inspektor załadunku portowego), czy Zarząd Portu Szczecin-Świnoujście w Szczecinie (kontroler załadunku). Po powrocie do Prudnika Rygorowicz prowadził własną działalność gospodarczą, w ramach której zajmował się ubezpieczeniami, zajęciami edukacyjnymi z techniki dla dzieci i młodzieży, a także prowadził agencję artystyczną. W 2018 roku kandydował na stanowisko burmistrza Prudnika.

Nowemu prezesowi – wreszcie prudniczaninowi – życzymy sukcesów na tym odpowiedzialnym stanowisku.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook