Prudnik24

Witold Rygorowicz prezesem PCM

Witold Rygorowicz prezesem PCM
16 czerwca
19:05 2020

To już oficjalna wiadomość. Wczoraj Zarząd Powiatu Prudnickiego powołał na stanowisko szefa prudnickiego szpitala Witolda Rygorowicza. Po raz pierwszy w tej roli wystąpił on na specjalnej sesji Rady Powiatu Prudnickiego.

Sesję zwołano z inicjatywy radnych PiS, którzy domagali się wyjaśnień dotyczących ostatnich ruchów kadrowych w spółce, a zwłaszcza po tym, jak po konflikcie ze starostą Radosławem Roszkowskim za porozumieniem stron ze stanowiska prezesa odszedł Dariusz Brzeziński. Przypomnijmy, że to właśnie on zwolnił z funkcji dyrektora do spraw inwestycji Rygorowicza. Za tym drugim stanęła załoga szpitala i po tym, jak ponownie rozpoczął pracę w charakterze dyrektora oraz otrzymał prokurę był faworytem do objęcia prezesury.

– Od kilku miesięcy kierunki rozwoju spółki są dosyć jasno określone. Teraz nastąpi ich mocne wdrażanie. Pozwoli to wprowadzać większą ilość operacji i przede wszystkim pozyskiwać personel. Możemy mieć najlepsze wyposażenie, ale nie zrobimy niczego bez kadry, która jest również pewna, że firma funkcjonuje prawidłowo. – wyjaśniał rajcom Rygorowicz podczas sesji.

Witold Rygorowicz to rodowity prudniczanin. Ma bardzo bogate CV zawodowe. Przyjrzyjmy się mu zatem.

Witold Rygorowicz urodził się w Prudniku. Jest inżynierem transportu (tytuł magistra) i absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Pracował m.in. przy Komisji Europejskiej w Brukseli jako urzędnik finansowy oraz dyrektor Biura Informacyjnego Województwa Opolskiego, w UM w Prudniku  był głównym specjalistą ds. integracji europejskiej. Na swoim koncie ma także pracę w ZPB Frotex, gdzie pełnił funkcję kierownika działu eksportu. Inne jego miejsca pracy to m.in.: UC Wrocław, PC Biała (starszy kontroler celny),  SVS sp. Z o.o., Szczecin (inspektor załadunku portowego), czy Zarząd Portu Szczecin-Świnoujście w Szczecinie (kontroler załadunku). Po powrocie do Prudnika Rygorowicz prowadził własną działalność gospodarczą, w ramach której zajmował się ubezpieczeniami, zajęciami edukacyjnymi z techniki dla dzieci i młodzieży, a także prowadził agencję artystyczną. W 2018 roku kandydował na stanowisko burmistrza Prudnika.

Nowemu prezesowi – wreszcie prudniczaninowi – życzymy sukcesów na tym odpowiedzialnym stanowisku.

Maciej Dobrzański

5 komentarzy

 1. DW
  DW 22 czerwca, 12:39

  KARTA DŁUGU (ID: 2922134)
  Dłużnik:WITOLD RYGOROWICZ
  Miasto: Prudnik Ulica: Tuwima
  Wartość wierzytelności brutto:2 030.68 zł
  Przeterminowanie: 91 dni – 2 lat
  Sprzedam https://www.dlugi.info/wierzytelnosc/2922134/

  Reply to this comment
 2. Pracownik
  Pracownik 22 czerwca, 12:05

  I dlatego nie ogłosili konkursu bo by nie miał szans.

  Reply to this comment
 3. gość
  gość 19 czerwca, 18:05

  halo ludzie, a gdzie ten gościu ma doświadczenie w kierowaniu firmą, zwłaszcza szpitalem.\\
  co za barany go wybrały
  czarno to widzę

  Reply to this comment
 4. kolega
  kolega 18 czerwca, 15:50

  ten pijaczek prezesem, gratuluję.chodziłem z nim do klasy.

  Reply to this comment
 5. Andrzej
  Andrzej 16 czerwca, 22:04

  Nie znam ..ale powodzenia życze ..

  Reply to this comment

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook