Prudnik24

O obwodnicy i drodze w strefie

O obwodnicy i drodze w strefie
18 czerwca
21:25 2020

Dziś w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której politycy PiS wraz z Grzegorzem Zawiślakiem i wiceprezesem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej poinformowali o planach budowy obwodnicy wschodniej miasta oraz drogi w obrębie strefy.

Z dziennikarzami spotkali się szefowa opolskich struktur PiS i poseł Violetta Porowska, wojewoda opolski Adrian Czubak, wiceprezes KSSE Jacek Bialik i burmistrz Grzegorz Zawiślak. Mowa była m.in. o efektach zastosowania tarczy antykryzysowej w powiecie, jak i województwie. Istotne informacje przekazano na temat budowy obwodnicy wschodniej – jak powiedział wojewoda, otwarta dla ruchu ma zostać w 2028 roku, a w najbliższych latach trwać będą prace dokumentacyjne i projektowe. Odcinek udrażniający ruch m.in. w okolicach ronda na taborach, wpisany jest do rządowego programu 100 obwodnic.

Funkcjonowanie obwodnicy ma ułatwić komunikację z prudnicką strefą ekonomiczną firmom zainteresowanym prowadzeniem w Prudniku działalności. Obwodnica będzie zatem korelować się z mającą powstać w najbliższych dwóch-trzech latach drogą wewnątrz strefy, o co w ubiegłym roku zabiegał poseł Marcin Ociepa. Burmistrz Grzegorz Zawiślak przyznał, że jeśli pojawią się chętni inwestorzy (a rozmowy takie są prowadzone), to budowa drogi może ruszyć nawet szybciej.

Szczegóły dotyczące informacji przekazanych na konferencji w najbliższym wydaniu naszej gazety.

Maciej Dobrzański

Violetta Porowska
Adrian Czubak
Jacek Bialik
Grzegorz Zawiślak

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook