Prudnik24

Zachęcali do głosowania na Andrzeja Dudę

Zachęcali do głosowania na Andrzeja Dudę
04 lipca
22:58 2020

Prudnickie struktury Prawa i Sprawiedliwości oraz członkowie Porozumienia Jarosława Gowina zorganizowali dziś wiec na prudnickim Rynku. Mieszkańców miasta zachęcano do oddania w II turze wyborów prezydenckich głosu na Andrzeja Dudę.

Gościem specjalnym był wiceminister MON Marcin Ociepa, który wcześniej brał udział w podpisaniu umowy na sporządzenie dokumentacji technicznej nowej drogi w prudnickiej strefie przemysłowej. Obecna była też poseł Katarzyna Czochara, która szefuje powiatowym strukturom partii. Przybyli też lokalni działacze, radni i mieszkańcy kibicujący urzędującemu prezydentowi.

W trakcie spotkania Minister Marcin Ociepa wręczył wiceburmistrzowi Jarosławowi Szóstce symboliczny czek dla gminy Prudnik na 1 791 832 zł. w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych. Przypomnijmy, że pokaźne pieniądze otrzymają także pozostałe gminy z terenu powiatu, jak i sam powiat. Środki mają wspomóc samorządy, których budżety zostały nadszarpnięte przez sytuację koronawirusową.

Głos zabrali m.in. poseł Katarzyna Czochara (PiS), wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka (Porozumienie Jarosława Gowina) i – rzecz jasna – Marcin Ociepa. W przemowach proszono o mobilizację przy urnach i podkreślano, że wybór Andrzeja Dudy gwarantuje dalszy rozwój Polski oraz wzmacnianie rodziny poprzez stawianie na tradycyjne wartości. Dodawano, że to także gwarancja spokojnej współpracy prezydenta z rządem.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook