Prudnik24

Iluminacja oświetli arsenał

Iluminacja oświetli arsenał
29 lipca
13:52 2020

Siedziba Muzeum Ziemi Prudnickiej zostanie efektownie oświetlona. To efekt współpracy prudnickiej placówki ze swoim odpowiednikiem z czeskiego Bruntala. Obie jednostki od lat współpracują.

Wspólny projekt realizowany przez obie instytucje nosi tytuł: „Światło na zabytki. Odkrywane dziedzictwo polsko-czeskiego pogranicza”.

Według dyrektora Wojciecha Dominiaka obecnie budynek nieco gubi się w mieście. Oświetlony będzie od grudnia, co uatracyjni go turystycznie i uwypukli jego architektoniczne walory.

„Wspólne działania przewidują m.in. iluminację Arsenału, konserwację i renowację zabytków ze zbiorów Muzeum w Bruntalu, wystawę prac Hanny Bakuły w pałacu w Bruntalu, oraz wydanie polsko-czeskiej publikacji – katalogu prac Hanny Bakuły w zbiorach Muzeum Ziemi Prudnickiej.” – czytamy na profilu Muzeum Ziemi Prudnickiej w mediach społecznościowych. Dodajmy, że zbiory czeskiego muzuem mają być w Prudniku prezentowane w nowej przestrzeni wystawowej.

Projekt „Światło na zabytki. Odkrywane dziedzictwo polsko-czeskiego pogranicza / Světlo památkám. Odhalené dědictví polsko-českého pohraničí” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.

Nadmieńmy, że obiekt arsenału jest już ponownie otwarty.

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook