Prudnik24

Systematyczne wsparcie kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala

Systematyczne wsparcie kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala
31 lipca
07:59 2020

Grupa Azoty ZAK S.A. przekazała kolejne 125 kg podchlorynu sodu.

Od chwili przekształcenia szpitala w Kędzierzynie-Koźlu w placówkę jednoimienną na wyłączne leczenie pacjentów z zachorowaniem oraz podejrzeniem zakażenia koronawirusem, Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera ją rzeczowo i finansowo. Szpital zakaźny musi sprostać wielu specyficznym wymogom, by funkcjonować w sposób bezpieczny dla otoczenia. Do szczególnie wrażliwych kwestii należy dochowanie obowiązku dezynfekcji ścieków produkowanych przez placówkę przed ich odprowadzeniem. Wychodząc naprzeciw potrzebom w tym zakresie, bazując na własnych doświadczeniach, chemiczna spółka przekazuje na bieżąco szpitalowi w Kędzierzynie-Koźlu podchloryn sodu, substancję do uzdatniania ścieków. Jej pierwsza partia trafiła do kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala. W lipcu przekazano kolejne 125 kg podchlorynu sodu.

Na mocy umowy między spółką a szpitalem kolejne ilości będą dostarczane według zapotrzebowania medycznej placówki, do końca 2020 roku. Łącznie na ten zabezpieczono 3 tony podchlorynu sodu.

– Jest nam niezmiernie miło, że możemy wspierać szpital. Chylimy czoła przed tym, co Państwo robicie i z przyjemnością Państwa wspieramy. Zarezerwowany na rzecz placówki środek powinien zabezpieczyć szpital do końca roku. Gdyby zaistniała potrzeba, Grupa Azoty ZAK S.A. jest w stanie przekazać większą ilość, tak by mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego czuli się bezpiecznie – podkreślił Jerzy Naszkiewicz, kierownik Biura Komunikacji Grupy Azoty ZAK S.A.

Grupa Azoty ZAK S.A. od początku pandemii wspiera finansowo i rzeczowo placówki medyczne Opolszczyzny. To część kompleksowego działania Grupy Azoty, która za pośrednictwem czterech głównych spółek przeznaczyła ponad 3 mln zł na walkę z koronawirusem.Kędzierzyńskie zakłady w ramach darowizny przekazały kwotę w wysokości 750 tysięcy złotych na rzecz SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu, umożliwiając powstanie nowego laboratorium i zakup jego wyposażenia, w tym m.in. urządzenia z USA służącego do diagnostyki genetycznej w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Spółka wypożyczyła 7 samochodów służbom medycznym z Opolszczyzny, które wykorzystywane są do transportu personelu medycznego, pacjentów oraz próbek do badań. W czerwcu przekazała środki ochrony indywidualnej oraz płyn do dezynfekcji rąk PULSEPT 0,5 produkcji Grupy Azoty PUŁAWY, które wspomogły działalność ośrodków socjalnych, poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz umożliwiły bezpieczne przeprowadzenie tegorocznego egzaminu maturalnego.

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook