Prudnik24

Samorządy będą współpracować przy transporcie publicznym?

Samorządy będą współpracować przy transporcie publicznym?
07 sierpnia
16:21 2020

W Urzędzie Miejskim w Głogówku dyskutowano o rozwiązaniach dla transportu w powiatach prudnickim i głubczyckim. Tutejsi samorządowcy chcą powołać związek powiatowo-gminny, który organizowałby lokalne przewozy pasażerskie. Wzorem mają być rozwiązania zastosowane w powiecie strzeleckim.

Zasady funcjonowania transportu oraz rozkładu jazdy byłyby konsultowane między przewoźnikiem – PKS Głubczyce, a związkiem powiatowo-gminnym. Tak jest właśnie w Strzelcach Opolskich.

– Spółka ta łagodnie przeszła przez trudny czas pandemii. Nie odczuła znaczących spadków, czego nie możemy powiedzieć np. PKS Głubczyce. Formuła związku powiatowo – gminnego spowoduje, że wszyscy będziemy funkcjonowali na jednych, transparentnych zasadach. Partnerem, który z PKS Głubczyce będzie uzgadniał wszelkie kwestie dotyczące rozkładu jazdy, linii transportu zbiorowego, stanie się właśnie ten związek celowy. – argumentuje Janusz Siano, wicestrosta prudnicki.

Przypomnijmy, że samorządy z Prudnika i Głubczyc są obecnie udziałowcami PKS Głubczyce, jednak każdy z nich ma własną umowę dotyczącą usług przewozowych. Aby związek powiatowo-gminny zaczął funkcjonować, zgodę muszą dać rajcy obu samorządów.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook