Prudnik24

Jest nowy dyrektor DPS-u, będzie nowy nadleśniczy

Jest nowy dyrektor DPS-u, będzie nowy nadleśniczy
18 sierpnia
16:21 2020

Maciej Staszewski został nowym dyrektorem powiatowego DPS-u. Z kolei z Prudnika odchodzi nadleśniczy Marek Cholewa, który będzie pełnił tą samą funkcję, tyle, że w nadleśnictwie w Opolu.

Przypomnijmy, że przez kilka miesięcy – po rezygnacji Tomasza Szurmaka – funkcję pełniącego obowiązki szefowej DPS-u sprawowała księgowa placówki – Monika Kucik. Przepisy umożliwiały powołanie nowego dyrektora bez konkursu i tak właśnie stało się w tym przypadku. Nowy dyrektor wcześniej pracował w dps-owskiej administracji. Jak się dowiedzieliśmy, Staszewski nabył specjalne uprawnienia umożliwiające mu podjęcie się takiego zadania. Funkcję pełni od początku sierpnia.

Zaskoczeniem może być zmiana na stanowisku nadleśniczego, choć trzeba sobie powiedzeć jasno, że zatrudnienie w Opolu to dla Marka Cholewy zawodowy awans. W Prudniku pracował dwa lata.

„Po ponad 2 latach kierowania Nadleśnictwem Prudnik pragnę serdecznie podziękować załodze, współpracownikom, partnerom biznesowym oraz zaprzyjaźnionym samorządowcom i funkcjonariuszom służb mundurowych za ten wspólnie spędzony czas. Był to okres licznych, jakże ciekawych wyzwań i zdobywania nowych doświadczeń, a także nawiązywania przyjaźni, które mam nadzieję przetrwają długie lata. Dzisiaj decyzją Dyrektora RDLP w Katowicach powołany zostałem na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Opole. Prudnik – nadleśnictwo, miasto oraz mieszkańcy – wszyscy pozostaną na zawsze w mym sercu i pamięci”. – napisał 3 sierpnia w mediach społecznościowych leśnik. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi. Obowiązki nadleśniczego pełni Jarosław Myśliński, dotychczasowy zastępca Marka Cholewy. Na zdjęciu Marek Cholewa

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook