Prudnik24

Cel: rozwalić płot, by napić się piwa

Cel: rozwalić płot, by napić się piwa
24 sierpnia
12:02 2020

Najprawdopodobniej takimi przesłankami kierują się nieznani sprawcy, którzy w lipcu i sierpniu po raz kolejny zniszczyli płot okalający stadion Pogoni Prudnik przy ul. Kolejowej 7.

Spożywanie przez młodzież alkoholu na popularnej „pogoni” to norma od wielu lat. Stadion bywał w tym czasie badzo często otwarty, także w nocy. Gdy obecne władze klubu postanowiły zmodernizować płot i postawiły nowy, ten – od strony działek – został zniszczony. Powtórnie dodano nowe płyty i powtórnie ktoś postanowił je zburzyć, by utorować sobie drogę na melanż.

Sprawców spróbuje namierzyć policja, która będzie badać zapis z kamery wideo znajdującej się na sąsiedniej kamienicy. Miarka przebrała się także dla zarządu Pogoni i Agencji Sportu i Promocji Gminy Prudnik. Na stadionie zostanie zamontowanych 14 kamer (!) wraz z rejestratorem i innymi akcesoriami.

„Mamy nadzieję, że w pierwszej kolejności pomogą wykryć sprawców aktów wandalizmu, których ostatnio mamy plagę. Pomogą też w bezpieczeństwie podczas rozgrywanych meczów, a także w monitorowaniu samego budynku klubowego i terenu wokół niego.” – brzmi komunikat zarządu Pogoni.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 260

Reklamy

 

ReklamyFacebook